Novinky

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

Facebook Instagram

Brněnské lambo těsně pod pódiem

Brněnské lambo těsně pod pódiem

Makeš na Hungaroringu zajel svoje maximum

Na dvou frontách bojoval o uplynulém víkendu tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra. Dvojice Bronislav Formánek – Josef Záruba se zúčastnila prvního podniku Lamborgini Super Trofeo Europe v Monze. Se svým Lamborghini Huracán obsadila ve třídě Pro-AM páté a čtvrté místo.

V úvodním klání doplatil Formánek na vyjetí z trati, kvůli němuž obdržel penalizaci v podobě průjezdu boxovou uličkou. „Jsem z rozhodnutí komisařů rozpačitý. Deset let jsem zvyklý takhle předjíždět a nikdy to nebyl problém. Každopádně tento incident pohřbil naše sobotní naděje,“ postěžoval si Formánek. 

Formánek a Záruba tentokrát na pódiové umistění nedosáhli. Foto: Buggyra

V neděli nařídilo ředitelství závodu z bezpečnostních důvodů během střídání posádky také výměnu pneumatik. „Dozvěděli jsme se o tom na brífinku v devět ráno a měli pár hodin, abychom si to natrénovali a připravili se,“ uvedl šéf stáje Jiří Mičánek. „Nastavený limit na celý průjezd boxy jsme ale pohodlně zvládli.“ Slibný nástup do samotné jízdy narušil bohužel výjezd safety caru. „Ztratili jsme tím náskok. Je to smůla, ale na druhou stranu víme, na co máme,“ podotkl Záruba.

Výsledky ve třídě ProAM:

sobota: 1. Cola/Gvazava (Target Racing), 2. Wells/Lee (Leipert Motorsport) +4,221, 3. Cigliu/Pujeu Beya (Oregon Team) +17,294...5. Formánek/Záruba (Mičánek Motorsport) +39,163.

neděle: 1. Basz/Lewandowski (VS Racing), 2. Cola/Gvazava (Target Racing) +4,800, 3. Wells/Lee (Leipert Motorsport) +7,553, 4. Formánek/Záruba (Mičánek Motorsport) +17,852.

Michal Makeš na Hungaroringu, kde odstartoval seriál TCR Eastern Europe, dvakrát vystoupil na stupeň vítězů. K bronzu přidal také stříbro, čímž překonal své dosavadní maximum v tomto šampionátu. „Po loňském podzimu jsem věděl, že na bedně můžeme být pravidelně, ale že se hned napoprvé podaří double, to je pro mě obrovské zadostiučinění i velká výzva,“ netajil se spokojeností pilot Cupry TCR.

Výsledky:

pátek: 1. Tomáš Pekař (CZ, Cupra TCR), 2. Michal Makeš (CZ, Cupra TCR) +6,166, 3. Milovan Vesnič (SRB, Audi RS3 LMS TCR) +16,779.

sobota: 1. Tomáš Pekař (CZ, Cupra TCR), 2. Lukasz Stolarczyk (PL, Audi RS3 LMS TCR) +9,010, 3. Michal Makeš (CZ, Cupra TCR) +9,624.

Zdroj: Buggyra, úvodní foto: Buggyra