Novinky

  • 20.06.2021 Neutral Alex Palou vyhrál závod IndyCar na trati Road America ve Wisconsinu

  • 20.06.2021 Good Max Verstappen (Red Bull) vyhrál VC Francie F1 v Le Castelletu

  • 19.06.2021 Good Pole position pro VC Francie F1 získal Max Verstappen (Red Bull)

Facebook Instagram

Hledá se náhrada za Singapur

Hledá se náhrada za Singapur

Turecko? Čína? USA 2?

Formule 1 se ani letos nepodívá do Singapuru. Není těžké uhodnout, že jsou za tím protipandemická opatření. Letošní sezona je již druhou sužovanou novým koronavirem, takže už víme, že městské okruhy jsou v obzvláště složité situaci. Na předělání běžných městských ulic na závodní okruh s tribunami pro desetitisíce lidí a splňující nejvyšší požadavky na bezpečnost, se pořadatel závodu musí začít připravovat týdny předem. A vzhledem k vysokým každoročním nákladům nelze ani pomyslet na závod bez diváků. A jelikož singapurské úřady nemohou pořadatelské společnosti nic garantovat, rozhodla se závodu vzdát raději v předstihu.

"Zrušit závod druhý rok po sobě bylo mimořádně těžkým rozhodnutím, avšak nezbytným z důvodu přetrvávajících omezení sportovních podniků s diváky v Singapuru," vysvětlil Colin Syn, zastupující předseda VC Singapuru.

Singapur se připsal na seznam zemí, které se vzdali dvou závodů F1 v řadě. Foto: Mercedes

Dostatek času dává F1 možnost zajistit si na neděli 3. října náhradu. Je to datum tři týdny po VC Itálie a týden po VC Ruska, čili v době, kdy má končit evropská část sezony. To dává šanci zájemcům z Evropy i ze vzdálenějších koutů světa. Proslýchá se, že je to ideální příležitost vrátit do kalendáře Čínu, která se svého závodu vzdala na začátku roku. Zájem by téměř jistě mělo mít Turecko, které již chtělo nahradit VC Kanady, avšak kvůli aktuálně špatné situaci bylo z kalendáře škrtnuto, a nakonec se pojede dvakrát v Rakousku.

Spekuluje se také o druhém závodě v USA, na Okruhu Amerik, neboť loni F1 v Americe nezávodila vůbec. To by však bylo možné, pouze pokud by se 3. října jelo v Japonsku, které by tak uvolnilo termín pro dva americké závody v řadě.

Na červený cestovatelský seznam Spojeného království, kde sídlí většina týmů, se kromě Turecka dostaly i Brazílie a Spojené Arabské Emiráty a v Austrálii se situace od začátku roku příliš nezměnila, takže podzimní část kalendáře velkých cen sezony 2021 možná ještě čekají i větší změny.

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Mercedes

Komentáře ke článku