Novinky

  • 29.11.2023 Neutral Sponzor Monster Energy přešel od Mercedesu k McLarenu.

  • 23.11.2023 Good V prodeji je vtipně hambatý kalendář s Valterim Bottasem.

  • 23.11.2023 Neutral Alpine ztratilo zájem o dorovnání výkonu motorů.

Facebook Instagram

Leclerkova přilba byla inspirována Spider-Manem

Leclerkova přilba byla inspirována Spider-Manem

Monačan oprášil barevný design z dětství.

Charles Leclerc je Monačan a jako dítě závodící v motokárách přirozeně strávil mnoho času ve Francii. Při příležitosti Velké ceny Francie ho napadlo oprášit barevný design přilby z tohoto období. Jak prozradil, byl inspirován filmem Spider-Man. Přirozeně si netroufl zkopírovat ikonického superhrdinu z líhně Marvelu, ale aspoň si na ni nechal vyobrazit síť.

"Po 19 letech se vracím k mému prvnímu vlastnímu designu z dob závodění v motokárách, vlastně nedaleko odsud," řekl Leclerc ve Francii. "Dosud si pamatuji na chvíli, kdy jsem kreslil design ve stylu Spider-Mana z televize. Snažil jsem se, aby to co nejvíce připomínalo pavoučí síť. Mám úžasné vzpomínky na celé to období života a těším se, že budu opět mít takovou přilbu."

Před 19 lety kina ovládl první z trojice filmů se Spider-Manem, ve kterých si hlavní roli zahrál Tobey Maguire. Leclerc by ale prý superschopnosti opravdu potřeboval, aby dnes opět zabojoval o pole position, jako na městských tratích v Monte Carlu a Baku. Na klasickém závodním okruhu si moc netroufá.

"Normální okruh, normální konkurenceschopnost. Na této trati je mnoho středně rychlých zatáček, které nám až tak nesedí."

Leclerc před 19 lety. Foto: Ferrari

Zdroj: MotorsportWeek, úvodní foto: Ferrari