Novinky

  • 18.07.2021 Good Lewis Hamilton (Mercedes) triumfoval ve VC Velké Británie v Silverstone

  • 17.07.2021 Good Premiérové prvenství ve sprintu získal v britské VC Max Verstappen (Red Bull)

  • 17.07.2021 Good Vítězem druhého tréninku na VC Velké Británie se stal Max Verstappen (Red Bull).

Facebook Instagram

Hamilton zůstává věrný Mercedesu

Hamilton zůstává věrný Mercedesu

Bude za něj závodit do roku 2023

Mercedes dnes oznámil v rámci VC Rakouska na Red Bull Ringu prodloužení smlouvy s Lewisem Hamiltonem o další dva roky. Obhájce titulu tak zůstane ve službách týmu nejméně do konce sezony 2023.

Sedminásobný světový šampion přitom předtím uzavřel jen roční kontrakt a způsobil tak šíření zvěstí o svém odchodu letos v zimě. Mnozí spekulovali, že hodlá svoji jedinečnou kariéru definitivně ukončit. Nyní je všechno jinak.

Jen těžko mohu uvěřit tomu, že s tak skvělou stájí spolupracuji už bezmála devět let. Moc mě těší, že naše partnerství bude pokračovat,“ vyjádřil se Hamilton v oficiální tiskové zprávě. „Společně jsme toho dosáhli moc, ale můžeme dokázat ještě více, a to nejen na trati.

Hamilton bude do mercedesu usedat i v příštích dvou letech. Foto: Mercedes

Nikoho lepšího mít nemůžeme,“ uvedl šéf sportovního oddělení Mercedesu Toto Wolff. „Jeho úspěchy v tomto sportu hovoří samy za sebe a díky svým zkušenostem, rychlosti a závodnické inteligenci je nyní na vrcholu své výkonnosti.“ Hamilton doposud získal v MS F1 98 vítězství, 171 pódiových umístění, 100 pole position a 56 nejrychlejších kol.

O významu této události svědčí také to, že potřebu se k ní vyjádřit pocítilo i vedení formule 1. „Je to fantastická zpráva. Jsem rád, že Lewis další dva roky zůstane s námi,“ prohlásil boss šampionátu Stefano Domenicali.

O Hamiltonově kolegovi stále není rozhodnuto. Největší šance se přisuzují Georgu Russellovi. Naopak tomu, že se u trojcípé hvězdy udrží Valtteri Bottas, nevěří téměř nikdo.

Zdroj: Mercedes, úvodní foto: Mercedes

Komentáře ke článku