Novinky

  • 25.09.2021 Bad První sprint F2 v Soči byl kvůli dešti odložen na neurčito.

  • 23.09.2021 Neutral Tým Haas potvrdil pro rok 2022 sestavu Nikita Mazepin a Mick Schumacher

  • 23.09.2021 Neutral Program VC Monaka 2022 se uskuteční pouze ve třech dnech

Facebook Instagram

Čtyřicátník překvapil sám sebe

Čtyřicátník překvapil sám sebe

Pořád ve F1? V tomhle věku?

Fernando Alonso v Maďarsku řekl, že ani on sám by nebyl věřil, že i ve věku 40 let bude pořád ještě závodit ve F1. Premiéru ve velké ceně měl v roce 2001, před dvaceti lety. Své dva mistrovské tituly získal jako velmi mladý, v sezonách 2005 a 2006. První vybojoval proti Kimimu Räikkönenovi, tehdy ještě závodníkovi McLarenu. O druhý se úspěšně popral se sedminásobným mistrem světa, legendárním Michaelem Schumacherem a jeho partou ve Ferrari.

Po Minardi a Renaultu šel do McLarenu, vrátil se do Renaultu, šel do Ferrari, vrátil se do McLarenu a pak odešel hledat více zábavy mimo světa F1. Dnes slaví 40. narozeniny a zároveň se s týmem Alpine (bývalý Renault) připravuje na víkend VC Maďarska.

"Ne, to asi nikdy," připustil Španěl po otázce, zda si někdy sebe představoval jako 40letého závodníka F1. "Když žiješ přítomností, nepřemýšlíš nad tím, co budeš dělat v tomhle věku. Vždy se prostě soustředím na aktuální závodní víkend. Nemyslím dva, tři roky dopředu.

Kromě toho, zvykl jsem si tady a neexistuje nic podobného jako Formule 1. Do tohoto světa jsem přišel z velmi malého města na severu Španělska. V podstatě jsem pak byl pět, šest, sedm let v šoku, než jsem si na všechno zvykl. Nyní se v tomto světě vyznám, jsem tady jako doma a mohu si vše o to více užívat."

Všechno nejlepší, Fernande! Foto: Alpine

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Alpine