Novinky

  • 29.03.2026 Good Italové zaokrouhlili počet získaných pole position na padesát

  • 29.03.2026 Good Kimi Antonelli je nejmladším jezdcem v čele mistrovství světa F1

  • 23.03.2026 Neutral Jack Crawford pojede za Aston Martin první volný trénink ve VC Japonska

Facebook Instagram

Verstappenův hlavní mechanik odchází

Verstappenův hlavní mechanik odchází

Audi úspěšně nabírá nové síly.

Tato zpráva není o velkém oslabení týmu Red Bull, přestože výměna hlavního mechanika za méně zkušeného se může přemítnout i do horších výsledků na trati, obzvlášť pokud se něco pokazí. Není ani o známém jménu, protože o Mattu Callerovi asi čtete poprvé. Je to však ukázka jedné výhody, kterou má stáj F1, když do svého čela postaví dva špičkové lidi z Red Bullu a Ferrari, Jonathana Wheatleyho a Mattiu Binotta.

Zajímavostí je, že v Hinwilu již pracuje předchozí šéfmechanik Red Bullu, Lee Stevenson. A uvidíme, jestli Wheatley zlanaří do svého nového týmu i dvojče Matta Callera, Jona, jenž je šéfmechanikem vozu Júkiho Cunody.

Za uplynulé týdny Audi ulovilo také Wolfa Zimmermanna, projektového vedoucího pohonné jednotky sezony 2026, jakož i dalšího specialistu na vývoj pohonné jednotky, Larse Schmidta. Oba z Ferrari. Špičkových specialistů na motory F1 není na východ od kanálu La Manche mnoho, takže můžeme předpokládat, že se jedná o cenné úlovky, jakož i to, že za nimi stojí Binotto, který ve Ferrari začínal jako motorář.

Do startu sezony 2026, a tedy i první velké ceny F1 s účastí Audi, zbývá pět měsíců, ale testovat se začne už za necelé čtyři.

Zkušení lídři do týmu získávají své bývalé podřízené. Foto: Sauber

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Red Bull