Novinky

  • 15.06.2025 Neutral 24h Le Mans vyhrála posádka Kubica, Ye a Hanson ve Ferrari 499P

  • 12.06.2025 Good Apple zveřejnilo haptický trailer na film F1

  • 01.06.2025 Bad Stroll se nezúčastní VC Španělska kvůli bolavé ruce

Facebook Instagram

Kimi Räikkönen má ve Ferrari zaručenou stájovou jedničku

Kimi Räikkönen má ve Ferrari zaručenou stájovou jedničku

A nebo pět milionů dolarů navíc, prý.

Kimi Räikkönen má podle informací sport1.de předběžnou smlouvou, kterou má podle tvrzení magazínu Autosport již podepsanou, zajištěno místo stájové jedničky Ferrari.

Pokud by to nedopadlo, například že by Michael Schumacher příští rok zůstal, má zaručeno odstupné 5 mil. dolarů. V jakém smyslu ale není specifikováno. A tak spíš než do rubriky Spekulace jsme naši zprávu zařadili do rubriky Pro zajímavost.

V této souvislosti bulvární deník The Mirror cituje bývalého pilota formule 1 Jackieho Stewarta, kterak varuje Michaela Schumachera, že si zahrává se životem. Podle něj je ukojen falešným přesvědčením o neprůsřelnosti současných bezpečnostních opatření ve formuli 1.

"Schumacher udělal o víkendu příliš mnoho chyb, to se na této úrovni nedělá," řekl Stewart. "Byla to velká nehoda," řekl v reakci na Schumacherovu kolizi při Velké ceně Austrálie.