Novinky

  • 26.09.2022 Bad Colton Herta byl informován, že na superlicenci nemá dostatek bodů.

  • 20.09.2022 Good Bývalý pilot F1 Juan Pablo Montoya slaví 47. narozeniny

  • 17.09.2022 Good Alonso věří, že pokoří hranici 400 velkých cen F1.

Facebook Instagram

Spyker je v těžké finanční situaci

Spyker je v těžké finanční situaci

Z burzy neodchází, prodej akcií jedno z řešení.

Holandský výrobce sportovních vozů Spyker Cars N.V. nedávno vydal tiskové prohlášení jako reakci na článek, který vydal tamní deník De Pers, ve kterém se praví, že se Spyker chystá stáhnout z burzy cenných papírů Eurolist a Euronext Amsterdam (stažení z burzy může mj. nastat při vyhlášení bankrotu firmou nebo ukončení podnikání - pozn. redakce).

"Holandský výrobce sportovních vozů Spyker Cars N.V. zahájil v květnu tohoto roku strategickou revizi. Jejím výsledkem budou podklady pro budoucí uzavření nové zabezpečené půjčky. Spyker Cars N.V. očekává, že splatí své závazky do konce třetího kvartálu 2007.

Ve světle této revize zkoumá Spyker Cars N.V. možnosti své budoucí strategie. Firma se zabývá různými scénáři. Jedním z těchto scénářů může být i odchod z burzy cenných papírů. V tuto chvíli ale firma o odchodu z amsterdamské burzy nepřemyšlí. Nachází se totiž v rané fázi revizního procesu. Je proto příliš brzy na to, aby se firma mohla podílet na výsledku strategické revize a splacení půjčky," píše se v prohlášení.

(Na hospodaření Spykeru Cars N.V. na burze se můžete podívat na Euronext Amsterdam - pozn. redakce.)

Spyker Cars N.V., který koupil tým formule 1 Midland v září 2006, dříve řekl, že jeho pozice s krátkodobou likviditou byla napjatá a že akcionář Strongwind z Lucemburska podpořil Spyker dodatečnou půjčkou 2 miliónů eur.

V tiskovém prohlášení ze 14. srpna 2007 uvedl Spyker informaci, že se mu po spekulacích tisku ozvalo hned několik investorů s různými nabídkami, mezi které patří i koupě části nebo celého týmu formule 1 Spykeru. Jedním z předkladatelů nabídky je také výkonný ředitel Spyker Cars N.V. a ředitel týmu formule 1 Spykeru Michiel Mol. Kvůli možnému střetu zájmů se vedení Spykeru, dozorčí rada a Mol dohodli, že opustí funkci výkonného ředitele a dočasně odstoupí i z funkce ředitele týmu formule 1. Ve funkci výkonného ředitele Spykeru ho nahradí dosavadní vicepředseda dozorčí rady Hans Hugenholtz.

Spyker ve svém prohlášení dále mj. uvádí, že prodej části nebo celého týmu Spykeru je pouze jedním z možných scénářů, o kterých holandský výrobce přemýšlí.