Kimi ani s jedním stopem nestačil, McLaren má double!

Grand Prix Itálie - závod

To co mohlo být nuda před televizní obrazovkou se na časomíře ukázal jako napínavý souboj mezi Alonsem, Hamiltonem a Räikkönenem. Třetí jmenovaný totiž zvolil strategii jediné zastávky v boxech a tak bylo napínavé sledovat jeho odstup na Hamiltona a Alonsa. Na Alonsa to při jeho druhé zastávce nestačilo, na Hamiltona ano, ale ten na měkčích pneu a skvělým předjížděcím manévrem, při kterém Brit ukázal skvělou kontrolu nad vozem, druhé místo získal zpátky.

McLaren si tak dojel pro dvojí vítězství, zatímco Felipe Massa odstoupil ze závodu pro technické potíže. To bylo chvíli poté, kdy na trať vyjel safety car, jelikož poměrně tvrdě havaroval David Coulthard, když po drobné kolizi s Fisichellou jeho přední přítlačné křídlo doznalo menšího poškození po jednom z kontaktů.

Neméně zajímavá situace byla na zbylých bodovaných pozicích. Nico Rosberg a Jenson Button spolu sváděli krásný souboj hodný uznání, byly to však vozy BMW, které dojely na čtvrtém a pátém místě v pořadí Nick Heidfeld a Robert Kubica.

Na zbylých bodovaných místech dojeli Nico Rosberg, Heikki Kovalainen a Jenson Button.

Alonso tak stáhl Hamiltonův náskok, který do boxů zajížděl vždy o dvě kola dříve než Alonso, na pouhé tři body a závěr šampionátu zdá se býti velmi zajímavým. Mezi týmy si upevnil první místo McLaren, načež jsou stále v sázce body z Maďarska.

Cíl neviděly pouze dva vozy, z toho jediný v důsledku technických potíží. Dalším závodem je již za týden Velká cena Belgie na upraveném okruhu ve Spa-Francorchamps.