Novinky

  • 03.07.2024 Neutral Andy Cowell vystřídal Martina Whitmarshe na místě ředitele Astonu

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

Facebook Instagram

Milka Duno doplní duo Rahal a Doornbos u NHL Racing

Milka Duno doplní duo Rahal a Doornbos u NHL Racing

Zvláštní věci dějí se ve zvláštních časech

Když se minulý týden poprvé objevila zákulisní zpráva o příchodu Venezuelanky Milky Duno k týmu Newman/Haas/Lanigan Racing, mnoho fanoušků to považovalo za dobrý vtip. Dnes se zdá, že se nejedná ani tak o dobrý vtip, ale spíše čistě chytrý obchodní tah Carla Haase a Mike Lanigana.

Po uplynulých 26 let představoval tým Carla Haase a Paula Newmana vybranou společnost a to nejen po jezdecké stránce. Tým založený na precizním přístupu ke všemu, do čeho se pustil, si vybíral jen to nejlepší, co mohl trh s jezdci nabídnout. Mario Andretti, Mike Andretti, Nigel Mansell, Cristiano da Matta, Sebastien Bourdais, Justin Wilson či Bruno Junqueira (a teď se omlouvám všem, které jsem vynechal) patřili k tomu nejlepšímu, co na americké formulové scéně bylo. Není náhodou, že NH Racing byl jediným týmem, který mohl dlouhodobě konkurovat stájím Rogera Penskeho a Chipa Ganassiho. Přestože je Sebastien Bourdais bezesporu vynikající jezdec, pravděpodobně by se  nestal čtyřnásobným šampiónem CCWS, pokud by startoval za jinou stáj.

Jenomže doby největší slávy amerických formulových závodů jsou bohužel pryč a Georgova IndyCar Series dokázala za 14 let své existence přesvědčit jen málokoho, že je důstojným nástupcem slavných let závodů USAC a CART. Do loňska se bylo možno vymlouvat na konkurenční CCWS, teď je to pro změnu celosvětová krize, ale skutečná pravda je bohužel asi přímočařejší a vůči Georgově IndyCar Series krutější. A pokud nedokázala přilákat velké sponzory dodnes, současná těžká ekonomická doba situaci jistě nevylepší.

A tak se vedle Roberta Doornbose a Grahama Rahala objeví v kokpitu třetího vozu NHL Racing pravděpodobně Milka Duno. Milka je prý velmi vstřícná k fanouškům a celkově velmi dobře komunikativní, ale hlavním důvodem jsou bezesporu sponzorské peníze, ať už budou od petrolejářského koncernu CITGO, či odjinud. A ty týmu NHL Racing umožní nasadit tři konkurenceschopná auta, protože Milka pravděpodobně přinese peníze nejen pro sebe. A pokud se u týmu Carla Haase přece jen něco nezměnilo, tak to je hlad po vítězství a rychlosti. A rychlost, to jsou peníze. Takže zas tak špatný obchod to asi není.

Ale přece jen. Zvláštní časy, že pane Newmane ?