Tomáš Enge dojel sedmý

F3000: Grand Prix Evropy - závod.

Čtvrtý závod Mezinárodního šampionátu FIA F3000 vyhrál Enrico Toccacelo. Pro Toccacela je to první letošní vítězství.

Ital odstartoval ze druhého místa. Na stupně vítězů se vedle něj postavili Robert Doornbos a Yannick Schroeder.

Dnešní závod na Nürburgringu přinesl rovněž vůbec první vítězství ve formuli 3000 pro tým BCN. Před třemi týdny přitom získali v Barceloně svou první pole position.

Tým Enriqua Scalabroniho koupil minulý rok dvě šasi Lola od stáje Nordic, ale se svým vstupem do formule 3000 nebyl příliš spokojený. Příchod zkušeného Toccacela však znamenal totální obrat.

Týmový kolega Toccacela, Esteban Guerrieri, dojel dnes na Nürburgringu čtvrtý.

Vitantonio Liuzzi, startující z první pozice, měl špatný start a na konci prvního kola musel zajet do boxů. To samozřejmě znamenalo propad ve výsledkové listině. Ital nakonec dojel jedenáctý, poté co sváděl nekompromisní souboje s Mathiasem Laudou.

Tomáš Enge z týmu ma-con Dark Dog Charouz odstartoval ze třetího místa. Český závodník neměl dobrý start a po prvním kole figuroval na sedmém místě. Ani tentokrát se Engemu nevyhýbaly incidenty, když se dostal do kontaktu s Lopezem a později s Friesacherem, který poté zajel k mechanikům pro nové přední přítlačné křídlo. Tomáš nakonec dojel do cíle jako sedmý.

Dnešní výsledek posouvá Toccacela do čela průběžného hodnocení jezdců o čtyři body před Liuzzim. Doornbosovo pódium drží Arden před BCN v hodnocení konstruktérů.

Průběžný stav Mezinárodního šampionátu FIA F3000 naleznete v sekci VÝSLEDKY.