• 29.04.2024 Neutral Rozhodnutí o změně bodovacího systému bylo odloženo

Josef Král vybojoval v prvním závodě druhé místo

IFM, Valencie - 1. závod

První závod druhého víkendu International Formula Master na okruhu ve Valencii skončil pro českého zástupce Josefa Krála úspěšně. Ten totiž dojel druhý za vítězným Fabiem Leimerem.

Po nezdařeném pokusu předjet Leimera ihned po startu před čtrnácti dny v Pau se Král pokusil o reparát, Švýcar si ale jeho útok pohlídal a udržel se v čele. Po chvíli tlaku se navíc dostal do rytmu a Královi ujel na konečný rozdíl osmi sekund.

I v IFM musel na trať safety car, to když se Earl Bamber roztočil v prvním kole a způsobil řetězovou reakci pilotů za sebou. Pět z nich bylo vyřazeno ze hry, ačkoliv vítěz z Pau Alessandro Kouzkin byl schopen po opravách vyjet zpátky na trať.

V čele všem ujeli Leimer a Král, na stupních vítězů je nakonec doplnil Vladimir Arabadzhiev. Čtvrtý dojel Pal Varhaug a pátý Patrick Reiterer. Ti si během závodu smlsli na Kasperu Andersenovi, který nakonec finišoval jako šestý.

Poslední dvě bodované pozice patří Alexanderu Rossimu a Nicolasi Maulinimu, kteří zítra v obráceném gardu odstartují z první řady.

Do cíle nakonec dojelo jen deset vozů, ze závodu musel odstoupit i Sergej Afanasiev, nikoliv ale pro kolizi, nýbrž po problémech mechanického rázu.