Druhý závod IFM ve Valencii vyhrál Kasper Andersen

IFM, Valencie - 2. závod

Odvěký účastník seriálu International Formula Masters Kasper Andersen dnes získal své třetí vítězství v kariéře, když se po startu ze třetího místa už během úvodních metrů prosmýkl na první místo.

Čtyřiadvacetiletý Dán bezprostředně po startu přespurtoval z pole position startujícího nováčka Nicolase Mauliniho a okamžitě se dostal do vedení. Využil pak skutečnosti, že za sebou Maulini šest kol držel rychlejší jezdce a vytvořil si zhruba třísekundový náskok.

Maulini nakonec nápor silnějších rivalů neudržel a propadl se na konečné sedmé místo. O druhou pozici spolu bojovali Pal Varhaug, český zástupce Josef Král a jeho týmový kolega Sergej Afanasiev.

Král po většinu závodu útočil na Varhauga a poté, co Nor udělal drobnou chybu už se zdálo, že se přes něj dostane, jenže při jízdě bok po boku byl vyhnán mimo trať a propadl se na čtvrté místo. Andersena tak na stupních vítězů doplnili Pal Varhaug a Sergej Afanasiev.

Pro poslední body za páté a šesté místo si dojeli Vladimir Arabadzhiev a lídr průběžného pořadí Fabio Leimer, který až v samotném závěru předjel trápícího se Mauliniho.