Jules Bianchi bude obhajovat vítězství z pole position

F3 Masters, Zandvoort - kvalifikace

Loňský vítěz Formule 3 Masters Jules Bianchi udělal nejlepší možný krok k obhajobě svého triumfu, když v dnešní kvalifikaci získal pole position.

Jen těsně druhý skončil jeho týmový kolega ze stáje ART Grand Prix Valtteri Bottas, který zajel čas o pouhých 32 tisícin sekundy pomalejší.

Kvalifikační dvacetiminutovka měla ve své druhé polovině napínavý vývoj, spousta jezdců se snažila získat pole position. Jenže spousta vozů na trati znamená také velký provoz a na to někteří doplatili.

Jules Bianchi byl mezi těmi šťastnějšími, když si našel dostatek prostoru pro rychlé kolo, které mělo nakonec hodnotu 1:31.143.

"Samozřejmě je to pro mě skutečně dobrý pocit, protože jsme v prvním tréninku nebyli příliš rychlí, ale nyní jsme na pole position, takže jsem šťastný." řekl Bianchi.

"Na začátku jsem měl před sebou spoustu jezdců, takže jsem nemohl jet tak rychle, jak jsem chtěl, ale nakonec jsem našel prostor a i když jsem udělal chybu a při svém nejlepším pokusu zablokoval kola, získal jsem pole position."

Šampion Formula Renault Eurocupu Valtteri Bottas tuto trať zná a své zkušenosti chtěl využít, na Bianchiho to ale o chlup nestačilo. Tým povzbuzoval Bottase ke zlepšení, ten ale v následujícím kole při brždění do zatáčky Masterbocht vyjel lehce na trávu a dostal se mimo trať.

I tak to v jeho případě stačilo na druhé místo s pohodlným náskokem před nejlepším jezdem s vozem poháněným motorem Volkswagen, Mikou Mäkim. S ním bude druhou řadu sdílet Roberto Merhi.

Trať, která byla od incidenty nabitých doprovodných závodů celkem špinavá, se stále více zahřívala. Využít toho dokázal Stefano Coletti, který proti svému dosavadnímu maximu o tři desetiny zrychlil a výsledkem je umístění ve třetí řadě.

Domácí závodníci Renger van der Zande a Henkie Waldschmidt obsadili pátou řadu. Van der Zande byl nejlepším z pilotů britské F3, přestože oproti svému dosavadnímu maximu osm desetin ztratil.

Úplně dobře se nevedlo lídrovi průběžného pořadí britské F3 Danielu Ricciardovi, který obsadil až třináctou pozici, o místo před ním skončil Sam Bird.

Fotogalerii z dnešního dne naleznete zde.