Sezóna GP2 startuje, Král pro začátek devátý

GP2, Barcelona - volný trénink

S návratem seriálu Mistrovství světa Formule 1 do Evropy začíná šestá sezóna její nejrychlejší doprovodné série, GP2.

Úvodní trénink na Katalánském okruhu nedaleko Barcelony vyhrál Sam Bird v barvách týmu ART Grand Prix, který o necelé dvě desetiny sekundy porazil Charlese Pica z týmu Arden International.

Třetí čas patří Sergiu Perezovi, nejlepšímu z těch, který není v letošní sezóně nováčkem. Čtvrtý skončil loňský šampion Euroserie Formule 3 Jules Bianchi.

Na pátém místě je Oliver Turvey z týmu iSport International. Jeho týmový kolega a šampion letošní asijské GP2 Davide Valsecchi zajel sedmý čas.

Poprvé od vzniku série GP2 bude mít ve startovním poli své zastoupení také Česká republika. Barvy týmu Super Nova Racing totiž hájí Josef Král. Ten se na sezónu během zimy připravoval mimo jiné i absolvováním asijského šampionátu, kde obsadil celkové jedenácté místo, přičemž jednou se dokonce postavil na stupně vítězů.

V dnešním volném tréninku Královi patří devátá pozice se ztrátou osmi desetin sekundy na nejrychlejšího Sama Birda.

Úvod sezóny pojali někteří jezdci pěkně zostra. Už v zahřívacím kole spolu kolidovali Sergio Perez a Jules Bianchi, oba ale byli schopni pokračovat a nakonec jim patří třetí a čtvrté místo. Takové štěstí už neměl Jerome d'Ambrosio, který po dvou kolech praštil se svým vozem o zeď v deváté zatáčce a musel předčasně skončit.