• 29.04.2024 Neutral Rozhodnutí o změně bodovacího systému bylo odloženo

Ve volném tréninku nejrychlejší Valsecchi, Král dvacátý

GP2, Istanbul - trénink

Davide Valsecchi zajel nejrychlejší čas v dopoledním volném tréninku na třetí závod letošní hlavní sezóny GP2 na tureckém okruhu Otodromo Istanbul.

Šampion letošní asijské GP2 stanovil svůj čas 1:36.021 jen sekundy před koncem, když sesadil z čela do té doby dlouho nejrychlejšího Gieda van der Gardeho. Nizozemec pak sice ještě porychlil, na Valsecchiho už to ale nestačilo a pilot iSportu tak nakonec vyhrál s náskokem 58 tisícin sekundy.

Překvapivě třetí skončil Michael Herck z týmu DPR, čtvrtý byl Sam Bird jakožto lepší z jezdců týmu ART Grand Prix. Pátý čas zajel Sergio Perez, šestý je Dani Clos.

Poměrně vzadu skončili někteří jezdci, které bychom očekávali spíše na předních příčkách, jako například dvanáctý Pastor Maldonado, třináctý Oliver Turvey, patnáctý Jules Bianchi nebo šestnáctý Charles Pic.

Český závodník Josef Král se ani v Istanbulu výrazněji neprosadil, když zajel až dvacátý čas. Na Valsecchiho přitom ztratil půl druhé sekundy.

Dnešní volný trénink nenabídl divákům příliš záživnou podívanou, na druhou stranu, na tribunách abyste dnes živáčka pohledali. Jediné vzrušení přinesl snad jen Giacomo Ricci, který se roztočil v závěrečné pasáži okruhu.