Valsecchi vyhrál i kvalifikaci, Král po havárii sedmnáctý

GP2, Istanbul - kvalifikace

Davide Valsecchi zajel nejrychlejší čas také v odpolední kvalifikaci a zajistil si tak start z pole position do zítřejšího hlavního závodu GP2 v tureckém Istanbulu.

Ital se na první místo dostal krátce před koncem, když o pouhých 15 tisícin sekundy sesadil z čela do té doby dlouho prvního Pastora Maldonada.

Maldonado začal kvalifikaci nejlépe a zajel několik rychlých kol, díky kterým se dostal s velkým náskokem na první místo. Jenže pak začali úřadovat jezdci týmu iSport International. Valsecchi se nejprve Maldonadovu času přiblížil na 72 tisícin sekundy, za chvíli jej následoval i jeho kolega Oliver Turvey. Brit byl o čtvrt sekundy pomalejší. Valsecchi pak vytáhl ještě lepší čas a vybojoval pole position.

Z první řady tak zítra odstartují Valsecchi s Maldonadem, ve druhé bude stát Turvey a vedoucí jezdec průběžného pořadí seriálu Sergio Perez. Ve třetí řadě uvidíme Sama Birda a Gieda van der Gardeho. Elitní desítku uzavírají Dani Clos, Charles Pic, Alberto Valerio a Luiz Razia.

Překvapivě až dvanácté místo zbylo na loňského šampiona Euroserie Formule 3 Julese Bianchiho.

Josef Král za sebou nemá příliš dobrou kvalifikaci. Po první sérii pokusů byl čtrnáctý a na nové sadě pneumatik vyjel na trať v pravý moment, když ji měl prakticky celou pro sebe a mohl se tak pokusit o velmi rychlé kolo.

Jenže Král udělal chybu v náročné osmé zatáčce, dostal se až za obrubník, kde se roztočil a následně narazil do bariéry. Vůz sice nijak vážně nepoškodil, kvalifikace pro něj ale skončila. Český závodník tak nakonec odstartuje až ze sedmnácté pozice.