Na úvod byl v Brně nejrychlejší Jan Charouz!

Formule Renault 3.5, Brno - 1.trénink

Do čtvrtého podniku Formule Renault 3.5, který poprvé v historii hostí brněnský Masarykův okruh, nejlépe vkročil domácí závodník Jan Charouz, který vyhrál úvodní trénink.

Jan Charouz, který během víkendu usedne v rámci exhibice i do vozu formule 1 týmu Renault, se na čelo dostal pětadvacet minut před koncem tréninku, když na první pozici vystřídal Stefana Colettiho, který nakonec obsadil druhé místo.

Monačan ztratil na Charouze přes dvě desetiny sekundy, ale na třetího Jona Lancastera má náskok pouhých šesti setin.

Čtvrtý nejlepší čas si na své konto připsal vítěz z Monte Carla Daniel Ricciardo před Charouzovým týmovým kolegou Walterem Grubmüllerem, který uzavřel nejlepší pětici.

Na pěkném šestém místě dokončil první trénink Japonec Keisuke Kunimoto z týmu Epsilon Euskadi. Tomu se v letošní sezóně příliš nedaří a šesté místo je tak příjemným překvapením.

Až sedmý v dopoledním tréninku skončil vedoucí muž průběžného pořadí Michail Alješin. Rus má pro tento závod velkou motivaci, jelikož pokud i po tomto víkendu udrží vedení v šampionátu, bude moci v nadcházejícím závodě na francouzském okruhu Magny Cours řídit, tak jako o tomto víkendu Jan Charouz, monopost formule 1 týmu Renault.

Na domácí půdě se dařilo i druhému českému zástupci v poli - Filipu Salaquardovi. Ten se svým časem 1:44.429 obsadil deváté místo před desátým Federicem Leoem.

První trénink musel být dvakrát přerušen červenými vlajkami, když Victor Garcia havaroval v první a Daniil Move v deváté zatáčce.