• 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

• 09.05.2024 Neutral Americký kongres vyšetřuje, proč Liberty odmítla Andrettiho

Premiérovou pole position si na Hungaroringu vyjel Bird

GP2, Hungaroring - kvalifikace

Sam Bird vybojoval v kvalifikaci na zítřejší hlavní závod GP2 na Hungaroringu svou premiérovou pole position v sérii. Po skončení kvalifikace se o ní sice musel bát, protože byl vyšetřován za to, že své kolo údajně zajel pod žlutými vlajkami, to se ale nakonec potvrdilo a Brit tak zítra vyrazí z první pozice na roštu.

Jezdec týmu ART Grand Prix stanovil svůj nejlepší čas 1:27.864 v závěrečných minutách kvalifikace. V tu dobu ale traťoví komisaři v poslední zatáčce odklízeli vůz Jeromeho d'Ambrosia, který zde chyboval a vylétl mimo trať.

Nad Birdovým výkonem proto visel otazník, ačkoliv jeho tým tvrdil, že trať byla krátce předtím, než inkriminovaným místem projížděl, vyčištěna. To se nakonec potvrdilo a Bird se tedy i dodatečně mohl radovat ze své první pole position v GP2.

Vedle něj se do první řady postaví Davide Valsecchi z týmu iSport International, šampion letošní asijské GP2. Velice dobře si vedl také jeho týmový kolega Oliver Turvey, který zajel třetí čas, přitom ani ne o desetinu pomalejší.

Na čtvrtém místě skončil lídr průběžného pořadí Pastor Maldonado. Venezuelan za sebou ale nemá dobrou kvalifikaci, každé z jeho rychlých kol bylo totiž ovlivněno provozem. V posledním pokusu dokonce Maldonado vyšťouchl mimo trať Charlese Pica, když se snažil dostat rychle dopředu.

Ze třetí řady zítra odstartují pátý Christian Vietoris a šestý Alberto Valerio, na sedmém místě bude stát druhý muž průběžného pořadí Sergio Perez. Elitní desítku pak uzavírají jezdci DPR Giacomo Ricci a Michael Herck a také Perezův týmový kolega Giedo van der Garde.