Novinky

  • 03.07.2024 Neutral Andy Cowell vystřídal Martina Whitmarshe na místě ředitele Astonu

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

Facebook Instagram

Testování týmu Young Driver AMR ukončila předčasně havárie

Testování týmu Young Driver AMR ukončila předčasně havárie

Okruh Paul Ricard a testy Le Mans Series.

Oficiálního dvoudenního testování Le Mans Series na okruhu Paul Ricard se zúčastnil také tým Young Driver AMR s vozem Aston Martin Vantage. S britským speciálem kategorie LM GT Endurance však v pátek odpoledne havaroval Alex Müller a pro německou stáj předsezónní testy předčasně skončily.

Tým Young Driver AMR je přihlášený do závodu 6h Le Castellet, a tak se německá stáj tři týdny před závodem vydala na oficiální předsezónní testy na francouzský okruh Paul Ricard. Tým Young Driver AMR se úvodního podniku Le Mans Series zúčastní  v rámci příprav na čtyřiadvacetihodinový závod v Le Mans, do kterého je německý tým přihlášený s vozem Aston Martin Vantage. Tým, jehož členem je také Čech Tomáš Enge, figuruje zatím na seznamu náhradníků. „Pevně věříme, že se ve startovní listině uvolní místo a náš tým bude moci v Le Mans startovat. Proto se pilně připravujeme,“ uvedl před testy Tomáš Enge.

Dvoudenní testy na okruhu Paul Ricard ve dnech 11. a 12. března 2011 byly rozděleny do dopoledních a odpoledních sekcí. V pátek dopoledne skončil Tomáš Enge s vozem Aston Martin Vantage na čtvrtém místě se ztrátou tří desetin sekundy na první Ferrari F430 týmu Farbacher. „Dopoledne jsme ve voze seděli všichni tři, tedy já, Alex [Müller] i Christopher [Nygaard]. Na konci tréninku, když jsme nasadili nové pneumatiky, jsme zajeli velmi rychlý čas. Test to byl smolný, ale určitě velmi povzbudivý a přínosný. Těším se na úvodní šestihodinový závod Le Mans Series, ale před tím nás čeká úvodní závod světového šampionátu vozů GT1 v Abu Dhabi,“ uvedl po oficiálních testech Le Mans Series Tomáš Enge.

Odpolední sekci rozjížděl Alex Müller, který na vlhkém obrubníku dostal smyk a vůz se startovním číslem šestaosmdesát se dostal do kontaktu se svodidly. Poškození britského speciálu nebylo vážné, ale německá stáj neměla na jihu Francie potřebné náhradní díly, aby vůz uvedla do provozuschopného stavu. „Vůz nebyl příliš nabouraný, ale došlo k poškození olejového chladiče, který jsme neměli náhradní. Je to zcela nový vůz, na který nemáme v tuto chvíli ještě všechny náhradní díly. Jednalo se pro nás o krátký, ale pozitivní test. S naprosto novým vozem jsme dokázali zajíždět časy na špici kategorie LM GT Endurance,“ uvedl po testech šéf týmu Young Driver AMR Hardy Fischer.