Grosjean mezi penalizovanými, šampionem však zůstává

Francouz byl potrestán za získání výhody v souboji s Gutierrezem.

Podruhé pečený šampion GP2 Asia Romain Grosjean nakonec odejde z posledního závodu sezóny pouze s jedním bodem, byl totiž dodatečně penalizován. Francouz ale ani tak nepřijde o svůj titul.

Grosjean vstupoval do dnešního sprintu s náskokem pěti bodů před Julesem Bianchim, který jej jako jediný mohl překonat. Bianchi byl však hned v první zatáčce vyřazen při kolizi s Fairuzem Fauzym a Stefanem Colettim, Grosjean tak nehledě na svém výsledku mohl slavit.

Pilot týmu DAMS nakonec dojel na čtvrté pozici, když v závěru odolal tlaku Estebana Gutierreze. Jenže jejich souboj, při kterém oba vyjeli mimo trať, sportovní komisaři ještě po závodě prošetřovali a dospěli k názoru, že Grosjean výjezdem mimo trať získal nedovolenou výhodu.

Potrestali jej proto přičtením dvaceti sekund k výslednému času, tedy trestem, který po závodě nahrazuje penalizaci průjezdu boxy. Francouz se tak propadl na sedmé, první nebodované místo. Jeden bod mu však přecijen zůstal, Grosjean totiž zajel nejrychlejší kolo závodu.

Na čtvrté místo se tak posunul Gutierrez, pátý skončil Michael Herck a šestý Grosjeanův týmový kolega Pal Varhaug, který si tak připsal svůj první bod v GP2.

Penalizováni byli ještě také Johnny Cecotto jr. a Charles Pic. Venezuelan byl označen viníkem kolize se Samem Birdem, zatímco Francouz byl potrestán za nesportovní chování vůči Michailu Aljošinovi v dojezdovém kole.