Novinky

  • 03.07.2024 Neutral Andy Cowell vystřídal Martina Whitmarshe na místě ředitele Astonu

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

Facebook Instagram

LMS: Tomáš Enge v Le Castellet cíl nespatřil

LMS: Tomáš Enge v Le Castellet cíl nespatřil

Nadějně rozjetý závod ukončila závada klínového řemene.

Tým Young Driver AMR startoval v úvodním podniku Le Mans Series na okruhu Paul Ricard s vozem Aston Martin Vantage v rámci příprav na čtyřiadvacetihodinovku v Le Mans. Posádka ve složení Tomáš Enge – Alex Müller – Christoffer Nygaard ale bohužel cíl šestihodinovky nespatřila.

V jihofrancouzském Le Castellet se o prvním dubnovém víkendu uskutečnil úvodní podnik pětidílného šampionátu Le Mans Series. Z testovacích důvodů se na okruh Paul Ricard vydal také tým Young Driver AMR. Tomáš Enge ve třetím volném tréninku zajel v kategorii LM GT Endurance první čas, v kvalifikaci pak obsadil místo druhé.

„Myslím si, že to byl povedený závod. Dnes jsme ukázali, že vůz Aston Martin Vantage je konkurenceschopné náčiní. Je obrovská škoda, že jsme měli technické problémy necelou hodinu před koncem závodu, ale to je motorsport,“ uvedl český jezdec.

Po startu šestihodinového závodu se Alex Müller pohyboval na třetím a čtvrtém místě. Ve druhé hodině se vůz Aston Martin Vantage dostal až na pozici první. Před výpadkem, který způsobil vypadnutý klínový řemen, byla česko-německo-dánská posádka na průběžném třetím místě.

„Třída LM GT Endurance je jednou z nevyrovnanějších v celé Le Mans Series. Startuje zde mnoho továrních jezdců a továrnou podporovaných týmů. I přes tak nabité startovní pole jsme v posledních dvou hodinách figurovali na druhém a třetím místě. Pro nás to byl hlavně test. Já, Alex i Christoffer jsme se učili s novým autem, které poznávali také naši mechanici. Nyní musíme vše důkladně analyzovat, abychom přijeli na testovací den do Le Mans dobře připraveni,“ řekl Tomáš Enge.

„Chtěl bych poděkovat celému týmu, protože pracoval opravdu skvěle. Je škoda, že jsme měli ke konci závodu technické problémy, a tak nemohl být náš výkon po zásluze odměněn,“ dodal Enge.

Foto: BPA/Milan Bydžovský

UŽITEČNÉ ODKAZY:

Oficiální stránky týmu Young Driver AMR      
Agentura BPA sport marketing  www.bpa.cz
Oficiální stránky Tomáše Engeho  www.tomas-enge.cz
Oficiální Facebook Tomáše Engeho  http://www.facebook.com/pages/Tomas-Enge/97905846698
Oficiální stránky Alexe Müllera  www.alex-mueller.net
Oficiální stránky Christoffera Nygaarda  www.christoffernygaard.dk
Oficiální stránky týmu Fischer Racing
Oficiální stránky Le Mans Series