Novinky

  • 03.07.2024 Neutral Andy Cowell vystřídal Martina Whitmarshe na místě ředitele Astonu

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

Facebook Instagram

Vystoupení Matzkeho v Portugalsku

Vystoupení Matzkeho v Portugalsku

Zpráva z tréninků a kvalifkace

Volnými tréninky začal v pátek další podnik Mistrovství světa vozů FIA GT1 v portugalském Algarve. Do volného tréninku přivítalo jezdce pěkné slunečné počasí. Martin Matzke se svým francouzským spolujezdcem Antoinem Leclercem dojeli v prvním tréninku a kvalifikaci na sedmnáctém místě.

V prvním volném tréninku jezdci startovali na starých pneumatikách a odzkoušeli základní nastavení, které nebylo až tak špatné, proto zkusili několik zásadních změn, které by mohly poskytnout lepší jízdní vlastnosti.

„Tyto změny se neprojevily jako dobré, a tak jsme se do druhého volného tréninku vrátili na základní nastavení a snažili jsme se vylepšit toto nastavení pro nové pneumatiky tak, aby se nám v měřeném tréninku co nejvíce dařilo. Bohužel jsme na začátku druhého volného tréninku měli technické problémy v podobě prasklého kolene svodu výfuku, a než mechanici tuto kuriózní závadu odstranili, tak uběhla polovina z tréninku. Tudíž jsme tak nestihli pořádně odzkoušet nastavení, které jsme měli v plánu, a já pak neměl dostatek času na to, abych se sžil s novými pneumatikami.

Tato situace z volného tréninku se promítla i do kvalifikace, a tak se nám nepovedlo zajet čas, který by stačil na postup do druhé kvalifikace. Tato trať příliš nesedí Fordům a o tom svědčí i to, že se ani jeden z našich Fordů nedostal do závěrečné fáze tréninku, a tak startují všichni až v druhé polovině startovního pole. S autem se mi jelo celkem dobře, ale opět se ukázalo, jak je důležité mít s Fordem otestováno před závodem,“ řekl Martin Matzke.

Hlavní závod čeká na jezdce v neděli 8. května. Čeští fanoušci mohou druhý podnik sledovat v přímém přenosu na televizním kanále Sport 5 od 15.30 hodin.

 
 

Foto: VIMAGES/Nuno Alexandre