Wittmann dominoval 70. ročníku Pau Grand Prix

Pau Grand Prix - závod

Marco Wittmann vyhrál stylem start-cíl jubilejní 70. ročník Grand Prix Pau. Své vítězství podtrhl i nejrychlejším kolem závodu.

Do role kandidáta na vítězství byl před závodem pasován rovněž jeho týmový kolega Carlos Munoz. Jenže Kolumbijci se start z první řady nepovedl a propadl se až na páté místo.

Na Wittmanna v úvodních kolech útočil ještě vedoucí muž průběžného pořadí Roberto Merhi. V první zatáčce druhého kola udělal Wittmann chybu, když zablokoval při bránění pozice všechna čtyři kola, jenže Merhi toho nedokázal využít. Wittmann pak již nedal Španělovi příležitost a s pohodlným náskokem patnácti sekund si dojel pro vítězství.

Na druhém místě dojel Roberto Merhi, který se v závěru dostal pod tlak ze strany Daniela Juncadelly. Na toho zbylo třetí místo.

Čtvrté a páté místo vybojovali piloti týmu Signature Daniel Abt a Carlos Munoz.

Šestý byl klasifikován nejlepší jezdec britské F3 Pipo Derani před týmovým kolegou z Double R Racing Markem Asmerem a Kimijou Satem.

Závod nedokončili Tom Dillmann a Laurens Vanthoor, který havaroval v šikaně Foch.