• 29.04.2024 Neutral Rozhodnutí o změně bodovacího systému bylo odloženo

Pic podruhé vítězí, Král po povedeném startu druhý!

GP2, Monte Carlo - sprint

Charles Pic vybojoval v ulicích Monte Carla své druhé letošní vítězství, když po startu uhájil vedení a vyhrál sprint GP2 v monackém knížectví. Vynikající druhé místo vybojoval český závodník Josef Král.

Klíčový moment závodu přišel hned na startu, zatímco druhý Max Chilton se rozjel velice pomalu, Král vystřelil jako raketa a do první zatáčky najížděl bok po boku s prvním Picem, který při rozjezdu příliš protočil kola. Francouz si ale pohlídal vnitřní stopu a vedoucí pozici.

Na trať musel brzy safety car, na cílové rovince totiž s technickými problémy zastavil Kevin Mirocha. Po restartu se však nezávodilo dlouho, v osmém kole totiž u bazénu boural Marcus Ericsson a zpomalovací vůz musel na trať znovu.

Král se stále držel těsně za Picem, musel si však hlídat také třetího Romaina Grosjeana. Pilot týmu Addax se však po druhém restartu začal svým pronásledovatelům vzdalovat a vybudoval si v čele náskok několika sekund. Ten už potom uhájil až do cíle a dojel si pro vítězství.

V závěrečných kolech se spíše schylovalo k souboji o druhé místo. Grosjean, který v závodě několikrát zajel nejrychlejší kolo, přičemž si znovu nechával odstup, aby se mohl pokusit o další, v závěru na Krále začal tlačit. Jenže český jezdec už žádné drama nepřipustil a vybojoval své první stupně vítězů v hlavním seriálu GP2.

Grosjean se musel spokojit se třetím místem. Bod za nejrychlejší kolo mu přitom zaručoval vyrovnání lídra průběžného pořadí Sama Birda. Jenže byl to právě Bird, který nakonec nejrychlejší kolo závodu zajel. Protože ale neskončil v první desítce, bod připadl Grosjeanovi.

Na čtvrtém místě dlouho jezdil Max Chilton. Ve čtyřiadvacátém kole se jej ale pokusil předjet včerejší vítěz Davide Valsecchi. Ital byl ale příliš rychlý, zkrátil si šikanu za tunelem a musel Chiltona pustit zpátky, čehož využil také Luca Filippi.

Ten potom o tři kola později Chiltona na stejném místě ukázkově předjel. Valsecchi jej však krátce nato následoval a vybojoval tak páté místo. Na Chiltona zbyl poslední bod za šestou pozici.

První desítku uzavřeli Fabio Leimer, Oliver Turvey, Giedo van der Garde a Fairuz Fauzy.

Nepovedený závod má za sebou domácí Stefano Coletti. Monačan totiž po zhasnutí světel zůstal stát na startu a do závodu vyrazil s kolem ztráty. Nakonec však pro technické problémy odstoupil.

Situace v průběžném pořadí se po monackém podniku pořádně vyostřila. V čele jsou nyní totiž Romain Grosjean a Sam Bird se 23 body. Jen bod na ně ztrácí Charles Pic. O další bod zpátky jsou Davide Valsecchi a Giedo van der Garde. Josefu Královi nyní patří sedmé místo s devíti body.

+ 30 kol

* - nejrychlejší kolo závodu: S.Bird - 1:22.713 (24. kolo)
Bod však připadá Romainu Grosjeanovi, Bird nedojel v první desítce.

Sprint: 6-5-4-3-2-1
Nejrychlejší kolo závodu: 1 bod (jezdec však musí být klasifikován v první desítce a startovat z roštu)