Novinky

  • 09.07.2025 Neutral Laurent Mekies nahradil Hornera na vedoucí pozici u stáje Red Bull

  • 09.07.2025 Bad Christian Horner s okamžitou platností skončil jako šéf Red Bullu

  • 01.07.2025 Good Na Festivalu rychlosti v Goodwoodu se Gene Haas sveze s vozem F1

Facebook Instagram

Williams dnes testoval nahoru vedené výfuky

Williams dnes testoval nahoru vedené výfuky

Ty vejdou v platnost od začátku příští sezóny.

Williams dnes v rámci testu nováčků v Abú Zabí jako první z týmů testoval nové řešení výfuků, které vejde v platnost od příští sezóny.

Valterri Bottas jezdil s vysoko vyvedenými výfuky celý den. Tým se tak snaží získat data pro stavbu vozu pro rok 2012.

Hlavní inženýr Mark Gillan během víkendu Velké ceny Abú Zabí potvrdil, že tým během testů vyzkouší řadu nových komponent.

"Každý čas na trati je v tomto okamžiku velmi důležitý, jelikož se učíme," řekl Autosportu. "Neustále se zabýváme problémy, které jsme měli v průběhu sezóny."

Předpisy pro příští rok hovoří o tom, že výfuky nyní budou muset být vyvedeny směrem nahoru. Jde přitom o jednu ze změn, které jsou zavedeny s cílem zakázat foukané difuzory.