Paffett uniká v hodnocení soupeřům, na Brands Hatch vyhrál

DTM, Brands Hatch - závod

Druhé vítězství ve třetím závodě letošní sezóny DTM, který se jel na britském okruhu Brands Hatch, zaznamenal Gary Paffett. Bruno Spengler navázal na svůj úspěch z minulého závodu na Lausitzringu a dojel s BMW na druhém místě. Nejlepší umístění sezóny si třetím místem vybojoval Mike Rockenfeller.

Brit zúročil start z pole position a ještě před polovinou závodu si vypracoval na druhého Bruna Spenglera, který měl velmi dobrý start, třísekundový náskok. Do konce závodu dokázal svým soupeřům odjet o další dvě sekundy a dojel si pro druhé letošní vítězství.

Ve druhé polovině závodu sice Spengler využil rychlejší druhé zastávky a kontaktu mezi Paffettem a o kolo zpět jedoucím Adrienem Tambayem, ke snížení ztráty na jednu sekundu, ale to bylo ze strany Kanaďana vše.

V závěru si navíc musel hlídat zezadu dotírajícího Mika Rockenfellera, který sice do cíle Spenglera nepředjel, přesto třetím místem zaznamenal nejlepší letošní výsledek.

Čtyři desetiny chyběly loňskému vítězi z Brands Hatch Martinu Tomczykovi ke stupňům vítězů. Nejlepší pětku zkompletoval Mattias Ekstróm před šestým Christianem Vietorisem.

Na sedmém místě dojel Miguel Molina. Španěl po druhé zastávce sice jezdil devátý, jenže v posledních 20 kolech předjel jak Edoarda Mortaru, tak Filipeho Albuquerqua.

Oba jezdci týmu Rosberg se v závěru potýkali s problémy s brzdami, když jak Mortara, tak Albuquerque vyjeli v zatáčce Druids mimo stopu v momentu, kdy na ně zezadu tlačil Jamie Green.

Těsně za body skončil Augusto Farfus. Zdálo se, že také Brazilec by mohl bojovat o lepší umístění, jenže dlouhou dobu zůstal uvězněn za Tambayem a v poslední fázi závodu už mu nezbylo moc času na smazání náskoku jezdců nejlepší desítky.

Cíl závodu neviděl domácí Andy Priaulx, který s poškozeným vozem odstoupil již v úvodu. V 55. kole pak do garáže zamířil kvůli problémům s motorem Timo Scheider.

Paffett díky vítězství odskočil v čele průběžné klasifikace druhému Brunu Spenglerovi na 25 bodů. Mattias Ekström je o dalších osm bodů na třetím místě.