Sebastian Vettel trvá na tom, že je absolutně šťastný v Red Bullu

Světový šampion popírá přestup do Ferrari.

Světový šampion Sebastian Vettel říká, že si těžko dovede představit život mimo Red Bull Racing, a trvá na tom, že nechce být nikde jinde. Smlouvu s týmem z Milton Keynes má až do konce sezóny 2014, ale opět je spojován s přestupem do týmu Ferrari, avšak říká, že že se cítí absolutně šťastný v Red Bullu, se kterým vyhrál své dva tituly.

„Nosím helmu Red Bullu téměř celou svoji kariéru. Je těžké si představit jiný způsob života, když jste na to tak zvyklí.“, řekl Vettel Autosportu, když byl tázán na jeho plány po roce 2014.

„Bylo by to jako když je vám 18, 19 a odstěhujete se od rodiny. Jsem moc šťastný tam, kde jsem právě teď, a nechci jít nikam jinam.“

Vettel, který dominoval sezóně 2011 s jedenácti vítězstvími a sedmnáctkrát s umístěním na stupni vítězů, je v současné době druhý v průběžném pořadí šampionátu, vyhrál v tomto roce jen jeden závod. Němec říká, že vzhledem k tomu, jak těsný je boj na špici, bude důležité podávat konzistentní výkony a sbírat body.

„Lidé si pamatují naše výhry, ale hodně zapomínají na to, jak těsné to občas bylo. Ano, vyhráli jsme nějaké závody, ve kterých jsme nebyli nejsilnější. Tento rok je tady mnohem víc kandidátů na výhru než dřív. Proto je nezbytné v každém závodě posbírat tolik bodů, kolik bude možné.“

Vettel je přesvědčen, že vzhledem k  šesti různým vítězům v prvních šesti závodech sezóny je nezbytné se průběžně zlepšovat, aby měl šanci bojovat o vítězství.

"Od prvního dne zimního testování jsem měl k našemu autu důvěru. Ačkoliv děláme neustálý pokrok, nevyužili jsme většinu potenciálu. A problémy s pneumatikami se týkají téměř každého, ne jenom nás. Jednoduše záleží na tom, kdo odvede lepší práci.“

Světový šampion si myslí, že nepředvídatelnost letošních závodů znamená dobrou show pro fanoušky, navzdory několika stížnostem na to, že závody jsou umělé.

Když se podíváte deset let zpátky, byla tu velká kritika nezáživnosti Formule 1, protože pořád vyhrával Michael (Schumacher). Teď slýcháme, že je F1 nepředvídatelná jako loterie. Nemusíte pokaždé uspokojit všechny lidi, ale myslím si, že teď máme dobrou show, hodně předjíždění, hodně akce. Je tu víc napětí – pro lidi, co se dívají, i pro nás ve vozech. Líbí se mi jak to je, ale musíme si dávat pozor, abychom něco nevytvářeli uměle.“