Ve Valencii odstartuje z pole position Calado

GP2, Valencie - kvalifikace

Španělská půda svědčí Jamesi Caladovi, Brit totiž po kvalifikačním vítězství v Barceloně vybojoval pole position také na městské trati ve Valencii. V první řadě ho na roštu doplní další nováček Felipe Nasr. Také ve druhé řadě budou stát vozy Lotusu a DAMSu, třetí a čtvrté místo si totiž vyjeli Esteban Gutiérrez a Davide Valsecchi.

Calado předvedl velmi kvalitní výkon, když na jedné sadě pneumatik zajel dvě kola postačující na zisk pole position, rozdíl mezi nimi přitom činil pouhých 0,005 sekundy.

Velmi rychlý byl také Nasr, který za Caladem zaostal o nicotných 0,007 sekundy, aby jej doplnil v první řadě startovního roštu. Caladův týmový kolega Gutiérrez byl o desetinu sekundy pomalejší a kvalifikoval se tak na třetí pozici.

Lídr průběžného pořadí Valsecchi nakonec nedosáhl na lepší než čtvrté místo. Ital začal kvalifikaci na superměkké směsi pneumatik, jenže než se on a ostatní závodníci dostali k prvnímu letmému kolu, roztočil se na trati Giancarlo Serenelli a pořadatelé vyvěsili červené vlajky.

Valsecchi později na měkkých gumách zajel čas 1:47.458, v rukávu však měl ještě další zlepšení. Dotáhnout jej do úspěšného konce mu však zabránili Fabrizio Crestani a Rodolfo González, kteří se těsně před ním na trati prali o pozici. Valsecchi tak svůj pokus musel vzdát a spokojit se se druhou řadou.

Pátý čas zajel Giedo van der Garde v barvách Caterhamu před šestým Maxem Chiltonem z Carlinu a Fabiem Leimerem z týmu Racing Engineering. Švýcar předvedl absolutně nejrychlejší první sektor, jenže podobně jako Valsecchi musel svůj nejrychlejší pokus vzdát kvůli pomalejším vozům bránícím mu v rychlém průjezdu.

Po slibném volném tréninku zbylo pouze osmé a deváté místo na piloty iSportu Jolyona Palmera a Marcuse Ericssona, první desítku uzavřel Rio Haryanto.

Valsecchiho dosavadní hlavní rival v boji o titul Luiz Razia obsadil v kvalifikaci pouze jedenáctou příčku.

Nedařilo se ani českému závodníkovi Josefu Královi, který musel rovněž několik kol vzdát kvůli provozu a nakonec skončil se ztrátou téměř 1,3 sekundy na devatenácté pozici.