Novinky

  • 29.11.2023 Neutral Sponzor Monster Energy přešel od Mercedesu k McLarenu.

  • 23.11.2023 Good V prodeji je vtipně hambatý kalendář s Valterim Bottasem.

  • 23.11.2023 Neutral Alpine ztratilo zájem o dorovnání výkonu motorů.

Facebook Instagram

Petr Fulín pojede závody WTCC v Marrákeši

Petr Fulín pojede závody WTCC v Marrákeši

Loňský šampion ETCC usedne do Seatu Leon.

Petr Fulín se zúčastní úvodního podniku FIA WTCC v Marrákeši. Pro úřadujícího šampiona Evropského poháru cestovních vozů tak sezona začíná o týden dřív.

Fulín bude v Maroku startovat v kategorii TC2T v barvách španělského týmu Campos Racing s vozem Seat Leon. Plzeňský jezdec se v Marrákeši připojí k devatenáctiletému Johnu Filippimu z Francie, který nedávno oznámil, že s týmem Campos letos absolvuje ve WTCC kompletní sezonu. "Předně bych rád řekl, že startem v Marrákeši se nic nemění na mém pohledu na start v celé sezoně WTCC. V tomto případě se však jedná o ojedinělou nabídku, kterou jsem díky rychlému vyjádření podpory mých partnerů mohl využít. Za to jim patří můj velký dík," říká Petr Fulín na úvod povídání o jeho první účasti ve WTCC.

Co bylo tím rozhodujícím faktorem, že se Petr Fulín rozhodl využít nabídku týmu Campos?
"Je velice pravděpodobné, že příští rok budou ve WTCC jen vozy kategorie TC1, což bude o úplně jiných penězích a tak může být tato možnost poslední příležitostí na svezení ve WTCC."

Říkáš, že na Tvém pohledu na případný start v celé sezoně WTCC v TC2T se nic nemění, jak bys tedy ohodnotil sportovní hodnotu tohoto podniku?
"Co se sportovní hodnoty týče, tak ta nebude opravdu nijak veliká. Očekává se účast šesti, možná sedmi vozů v kategorii, což není mnoho. Navíc vozy TC1 budou pravděpodobně o 5 až šest vteřin na kolo rychlejší, a tak si nelze klást žádné velké cíle. Chci si to převážně užít a zažít atmosféru závodů WTCC. Je to možnost být na trati s těmi nejlepšími jezdci světa a splnit si tak svůj sen."

Okruh v Marrákeši nepatří zrovna k těm nejoblíbenějším, jak se na něj díváš Ty?
"Rozhodně souhlasím. Pokud bych si mohl vybrat nějakou trať v letošním kalendáři WTCC, tak ta v Marrákeši by byla až úplně tou poslední. Nabídka je však taková a je to třeba tak brát. Na druhé straně, pokud by se třeba podařilo v příštím roce naskočit do WTCC, bude tento víkend velice dobrou a cennou zkušeností."

A co říká na start Petra Fulína ve WTCC šéf týmu Křenek Motorsport, pan Josef Křenek?
"Petr Fulín si možnost startu ve WTCC právem zasloužil. Patří k nejlepším současným pilotům, což potvrzuje i skutečnost, že mu tato nabídka byla poskytnuta. Celý team mu bude držet palce a já osobně věřím, že i na trati, na které dosud nejel a navíc s vozem který nezná, bude patřit k favoritům."

Výkony Petra Fulína sledujte prostřednictvím časomíry na stránce mstworld.com, dojmy po jízdách budou k dispozici na facebookových stránkách VEKRA Racing Team či Petr Fulín. Sobotní kvalifikaci a nedělní závody bude vysílat živě stanice Eurosport, a to na kanálu Eurosport International.

Harmonogram závodního víkendu WTCC v Marrákeši:
Pátek 11. dubna
12.30 test

Sobota 12. dubna
09.00 trénink #1
11.15 trénink #2
14.00 kvalifikace

Neděle 13. dubna
16.15 závod #1
17.15 závod #2