Novinky

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

Facebook Instagram

Sezóna ETCC začíná v Le Castellet

Sezóna ETCC začíná v Le Castellet

Ve Francii se představí Petr Fulín a Michal Matějovský.

Už tento víkend se na francouzské trati Paul Ricard uskuteční první dva závody letošní sezóny Evropského poháru cestovních vozů FIA ETCC.

Evropský pohár na trať poblíž francouzského města Marseille zavítá poprvé, stejně jako šampionát FIA WTCC. To znamená, že svou závodní premiéru si na Paul Ricard neodbude pouze tým Křenek Motorsport a jeho jezdci Petr Fulín a Michal Matějovský, ale stejně tak i tovární tým Citroën a jeho jezdci Sebastien Loeb, Yvan Muller a José Maria López. Dá se tak předpokládat, že závodní víkend na Paul Ricard se odehraje před početnou diváckou kulisou, kterou doplní i televizní kamery Eurosportu.

Jezdci týmu Křenek Motorsport absolvovali předsezónní testy ve Spa-Francorschamps a na Salzburgringu; jejich výsledky napověděly, že by oba měli opět patřit ke špičce celého startovního pole. Petr Fulín k tomu navíc měl o uplynulém víkendu možnost zažít velmi zblízka atmosféru víkendu Mistrovství světa v marocké Marrákeši, kde v pátek a v sobotu usedal do Seatu Leon třídy TC2T. Nyní je zde už ostrý start sezóny, a proto dříve, než jezdci usednou za volanty svých vozů BMW 320si, jsme se jich zeptali na aktuální pocity a cíle pro první dva závody.

Okruh Paul Ricard představuje velkou neznámou pro většinu jezdců, jak se těšíte na tuto trať?
Michal Matějovský: "Okruh Paul Ricard velkou neznámou pro mne je, i když jsem se snažil se s tratí co nejvíce seznámit na simulátoru. Ale samozřejmě to přece jen jinak vypadá na počítači a jiné je to pak v reálu, ve skutečném závodě. Myslím si ale, že se jedná o rychlou trať a že mi bude vyhovovat."

Petr Fulín:
"Je to nejen nová trať, ale zejména úvodní podnik letošní sezóny. Zima byla dlouhá, takže jsem na první svezení už více než natěšen."

V loňském roce jste oba patřili ke špičce celého pole, jak moc jsou loňské výsledky zavazující?
Michal Matějovský
: "Loni jsem skončil na 5. místě a to mi letos stačit nebude. Určitě udělám vše pro to, abych se umístil do 3. místa celkově."

Petr Fulín: "Zavazující je to možná pro novináře, ale můj přístup se nemění bez ohledu na prognózy. Já udělám s týmem jako vždy maximum, abychom měli pocit z dobře odvedené práce. Chci být spokojen se svým počínáním na trati a mít z víkendů radost."

S jakými výsledky budete v neděli večer spokojeni?
Michal Matějovský: "Je to první závod po zimní přestávce, stát se může cokoliv, ale spokojen budu pouze s pódiovým umístěním."

Petr Fulín: "Spokojen budu, když si celý víkend užijeme a auto bude v neděli celé. Letos se totiž v šampionátu objeví nově i auta s motorem 1.6 litru s turbem, která by měla být o nějaké 3 až 4 vteřiny na kolo rychlejší, což může zejména ve druhých závodech během předjíždění přinést zajímavé, ale leckdy nebezpečné situace."

Výkony Petra Fulína sledujte prostřednictvím časomíry na stránce mstworld.com, dojmy po jízdách budou k dispozici na facebookových stránkách VEKRA Racing Team či Petr Fulín. Záznam obou závodů odvysílá stanice Eurosport, a to 22. dubna od 19.00 na kanálu Eurosport 2.

Harmonogram závodního víkendu ETCC v Le Castellet:
Pátek 18. dubna
14:45 - 1. test
17:30 - 2. test

Sobota 12. dubna

10:35 - trénink
13:10 - kvalifikace

Neděle 13. dubna
09:00 - warm-up
10:00 - 1. závod
11:10 - 2. závod