Novinky

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

  • 09.05.2024 Neutral Americký kongres vyšetřuje, proč Liberty odmítla Andrettiho

  • 03.05.2024 Good David Sanchez je technickým ředitelem Alpinu

Facebook Instagram

Mercedes vyrovnal rekord McLarenu z roku 1988

Mercedes vyrovnal rekord McLarenu z roku 1988

A přepisovalo se také jméno držitele britského rekordu.

Lewis Hamilton a Nico Rosberg jsou často přirovnáváni k nejlegendárnější jezdecké dvojici všech dob - Ayrtonu Sennovi a Alainu Prostovi, kteří se koncem 80. let setkali u McLarenu. A v USA vyrovnali piloti Mercedesu rekord, který legendární duo drželo od roku 1988. V Austinu získal Mercedes díky Hamiltonovi a Rosbergovi další double, již 10. v této sezoně a přesně tolik získal před čtvrt stoletím i McLaren. Je třeba říct, že stáji z Wokingu se to podařilo v sezóně, která měla pouze 16 závodů, zatímco letos se jich pojede 19. Mercedes však má ještě dva pokusy na překonání tohoto rekordu.

Stříbrné šípy by si mohly přivlastnit také rekord v počtu vyhraných velkých cen v jedné sezóně. O ten se McLaren dělí s Ferrari, oba týmy dokázali vyhrát 15krát a Mercedes má po Austinu na kontě 14 vítězství.

Hamilton v USA zároveň vytvořil nový britský rekord. Během své dosavadní kariéry jezdce Formule 1 vyhrál už 32 velkých cen, o jednu více než dosavadní držitel britského rekordu Nigel Mansell. K zisku absolutního rekordu však má ještě Hamilton pořádně daleko, drží ho totiž Němec Michael Schumacher s 91 vítězstvími. Britský pilot také natáhl svou vítěznou sérii na 5 závodů (Itálie, Singapur, Japonsko, Rusko, Spojené Státy) a vyrovnal se tak svým krajanům Nigelu Mansellovi a Jimu Clarkovi. Pokud by v Brazílii přidal další vítězství, dostal by se do exkluzivního klubu, jehož členy jsou pouze Michael Schumacher, Alberto Ascari a Sebastian Vettel.