Novinky

  • 01.07.2025 Good Na Festivalu rychlosti v Goodwoodu se Gene Haas sveze s vozem F1

  • 01.07.2025 Neutral Estonec Paul Aron pojede za Sauber první trénink v Silverstonu a Budapešti

  • 30.06.2025 Good Red Bull Ring má smlouvu do roku 2041

Facebook Instagram

Carlos Sainz diskvalifikován

Carlos Sainz diskvalifikován

Ignoroval výzvu na kontrolu hmotnosti vozu.

Carlos Sainz byl diskvalifikován z dnešní kvalifikace kvůli ignorování výzvy na kontrolu hmotnosti vozu na stanovisku FIA. Běžná žádost na kontrolu přišla ještě během první části kvalifikace a byla signalizována blikajícím červeným světlem. Mladého pilota to bude stát osmou pozici na startu Velké ceny Monaka. Jezdce Toro Rosso čeká start z boxové uličky.

"Jezdci se v Q1 nepodařilo přijet na vážení vozu, které mu bylo signalizováno blikajícím červeným světlem na vjezdu do boxové uličky. Vůz se nevrátil do garáže FIA a pracovalo se na něm (mechaniky týmu)," stojí v oficiálním stanovisku stevardů.

Trestu se nevyhne ani Romain Grosjean, kterému musel tým ještě před čtvrtečním tréninkem předčasně vyměnit převodovku. Z jedenáctého místa se tedy posune na šestnácté, ale po Sainzově diskvalifikaci se posune na 15. startovací rošt. Jenson Button, Nico Hülkenberg, Felipe Massa, Fernando Alonso a Felipe Nasr se tedy posouvají o dvě místa vpřed.