• 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

• 09.05.2024 Neutral Americký kongres vyšetřuje, proč Liberty odmítla Andrettiho

Briscoe se vrátil do kokpitu a zajel nejlepší čas

MAVTV 500 – 1. trénink

Australan Ryan Briscoe opět usedl do kokpitu vozu číslo 5 a pro tým Sama Schmidta a Rica Petersona vyhrál 1. páteční trénink na sobotní závod Verizon IndyCar Series na okruhu Auto Club Speedway v kalifornské Fontaně. Briscoe se do stejného vozu posadil poprvé během pětistovky v Indianapolisu. James Hinchcliffe, který vůz v úvodu sezóny řídil, se totiž v jednom z tréninků zranil. Briscoe pak ale vynechal závody v Detroitu a Torontu kvůli přípravám a pak samotném startu v závodě 24 hodin Le Mans.

Na druhém místě skončil další z pilotů s motorem Honda, jmenovitě Marco Andretti. Třetí příčka připadla nejlepšímu z chevroletů, který řídil Simon Pagenaud. Jeho na oválech zkušenějším stájovým kolegům od týmu Penske se jinak tolik nevedlo. Vítěz Indy500 Juan Pablo Montoya, bojující o milionovou prémii, pokud by se mu k vítězství v Indianapolisu podařilo přidat další triumfy z ostatních dvou pětisetmílových závodů, tedy z Fontany a příští měsíc z Pocono Raceway, zajel devátý čas. Hélio Castroneves skončil jedenáctý a obhájce titulu Will Power až čtrnáctý.

Vítěz závodů v Long Beach a Texasu a třetí muž průběžného pořadí šampionátu Scott Dixon si připsal osmý čas. Překonali jej i dva stájoví kolegové, Charlie Kimball skončil čtvrtý, Tony Kanaan pátý. Vítěz z Toronta Josef Newgarden dojel na šesté příčce.

Závod začíná už v sobotu ve 22:30 SELČ. Oproti loňsku už za něj nejsou udělovány dvojnásobné body.