Nováčci berou DTM nadále útokem: pole pro Auera!

Nürburgring - kvalifikace na 1. závod

Jen dva týdny po prémiérovém vítězství nováčka Toma Blomqvista v Oscherslebenu se o slovo přihlásil další zelenáč – Lucas Auer z Mercedesu dnes na Nürburgringu všechny překvapil a vybojoval svoji první pole position v DTM. Senzační výkon nově příchozích potvrdil také Maximilian Götz šestým místem.

Do první řady sobotního závodu se vedle rakouského mladíka postaví nejrychlejší muž BMW Maxime Martin. Třetí čas patří lídrovi průběžného pořadí Pascalu Wehrleinovi, jehož největší rival Mattias Ekström odstartuje až sedmnáctý!

Bez měřeného kola skončili Paul Di Resta a Adrien Tambay. Oba své vozy těžce poškodili, když se z přemíry snahy dostali mimo trať a následně do bariér. Kvůli karbonovým úlomkům na dráze pak kvalifikace musela být krátce přerušena.

Martin Tomczyk se naproti tomu o měřený čas ani nepokusil. Kvůli opravě museli mechanici porušit plombu na jeho motoru a šampion sezony 2011 tak byl předem odsouzen ke startu z posledního místa na roštu.