Novinky

  • 15.02.2021 Neutral Stáje Red Bullu ve F1 oficiálně potvrdily, že po roce 2022 budou pokračovat s motory Honda

  • 12.02.2021 Bad Fernando Alonso se zranil během cyklistického tréninku ve Švýcarsku

  • 11.02.2021 Bad Ferrari zrušilo veškeré plány na svůj vstup do seriálu IndyCar

Facebook Instagram

Button si start v DTM užil

Button si start v DTM užil

Návratu by se nebránil

Startovní listina DTM se v závěrečném podniku letošní sezony dočkala zpestření. Po boku stálic v podobě Audi, BMW a Aston Martinu se v ní totiž objevila delegace z japonského šampionátu Super GT, kterou utvořily Honda, Nissan a Lexus.

První jmenovaná automobilka ze země vycházejícího slunce se na Hockenheimringu rozhodla v obou závodech vložit důvěru do Jensona Buttona, což se rozhodně neukázalo jako špatná volba. Mistr světa F1 z roku 2009 byl totiž z hostujících účastníků v obou jízdách nejúspěšnější. Zatímco v sobotu pronikl díky devátému místu až do elitní desítky, nedělní závod dokončil na 16. příčce.

U Brita panovaly po skončení víkendu jenom pozitivní dojmy a zároveň nevyloučil, že by se mohl v německém šampionátu ještě objevit.

Jenson Button byl na Hockenheimringu v obou závodech nejúspěšnějším hostujícím jezdcem.

 

"Rozhodně bych si tuto sérii rád ještě vyzkoušel. Co se příštího roku týče, nemám naplánovaného nic. Tento víkend a atmosféru, která v DTM panuje, jsem si ale opravdu užil. Zdá se, že tento šampionat má velkou oporu v podobě tří fantastických výrobců. je to tedy skvělé místo. Třeba budu mít jednou příležitost zazávodit si proti těmto klukům znovu, neboť to vypadá, že je s nimi velká zábava," nevyloučil loňský šampion Super GT návrat na německou půdu.

Během uplynulého víkendu se jednalo teprve o třetí případ v historii DTM, kdy se na startovním roštu objevil pilot pyšnící se titulem šampiona F1. Buttonovými předchůdci byli Finové Keke Rosberg (1992-1995) a Mika Häkkinen (2005-2007). Šampionát ovšem v minulosti okusil například i Michael Schumacher. Stalo se tak ale ještě před tím, než budoucí sedminásobný šampion F1 dosáhl svých největších úspěchů.

Komentáře ke článku