Novinky

  • 19.02.2019 Good V úterý dopoledne byl v testech v Barceloně nejrychlejší Charles Leclerc (Ferrari)

  • 19.02.2019 Neutral V padoku v Barceloně se šíří zvěsti o odvolání technického ředitele Williamsu Lowea

  • 18.02.2019 Bad Williams nenastoupí do testů v Barceloně ani v úterý

Facebook Instagram

Jamamoto by měl být ve F1, míní Button

Jamamoto by měl být ve F1, míní Button

Proč se mu to nejspíš nesplní?

Jenson Button, mistr světa z roku 2009, loni závodil v Super GT, kde se o vůz dělil s Naokim Jamamotem. Spolu to dotáhli až na šampiony této japonské série, kde se závodí s automobily upravenými ve stylu DTM, ale pro závody na 250 kilometrů až 500 mil. Jamamoto ale, na rozdíl od Buttona, závodil také v sérii Super Formule, kde jezdí monoposty se slabším motorem než má F2, ale lepší aerodynamikou. A i tam se na konci sezony stal šampionem! Dva tituly v jednom roce mu na jezdeckou licenci přispěly 40 body FIA, což znamená, že by mohl FIA požádat o superlicenci jezdce F1. A Button by tam chráněnce Hondy hned poslal, kdyby to bylo v jeho moci.

"Osobně si myslím, že tento člověk má být ve F1," smekl Button před svým japonským kolegou. "Zda on chce, nebo nechce, je jeho věc.Toto je to, co si o něm myslím já. Sledoval jsem jeho úspěchy v Super Formuli, což je skvělé místo pro přípravu na F1, jen se podívejte na Gaslyho a také na Stoffela (Vandoornea) a další jezdce. A je úžasně flexibilní, proto je šampionem v Super Formuli i v Super GT. Bohaté zkušenosti z různých typů závodění jezdci pomohou, když se ve špičce dostane pod tlak."

Vítězství, nárok na superlicenci, podpora Hondy, doporučení od Buttona… Tak proč nedostal sedačku u Toro Rosso? Má to jeden háček. Jamamoto není mladá vycházející hvězda. V Super GT a Super Formule jezdí již od roku 2010, v profesním životě nikdy neopustil Japonsko a ve F1 by začínal jako 30letý. A 30 let, to už není ten správný věk pro nováčka ve F1. Mohl by se alespoň svézt v zimních testech nebo v pátek před některou z velkých cen, což je také důvod, proč jste ho mohli v Abú Zabí zahlédnout v garáži Toro Rosso.

Komentáře ke článku