Novinky

  • 27.02.2020 Good Nejrychlejším mužem 5. dne testů F1 zůstal Sebastian Vettel (Ferrari)

  • 27.02.2020 Good Sebastian Vettel (Ferrari) drží po dopoledni nejlepší čas v 5. den testů F1

  • 26.02.2020 Good Robert Kubica (Alfa Romeo) zůstal nejrychlejším jezdcem 4. dne testů F1

Facebook Instagram

Pozvánka na finále BSS a BGTS v Zandvoortu

Pozvánka na finále BSS a BGTS v Zandvoortu

Souhrn informací o závěrečném podniku.

Tento víkend proběhne v holandském Zandvoortu závěrečný podnik série krátkých závodů Blancpain Sprint Series. Zároveň se uzavře druhá kapitola soubojů ve vytrvalostní i sprintové části v seriálu Blancpain GT Series. V tomto článku budete seznámeni s kandidáty na tituly, vysílacími časy a možnostmi sledování rozhodujícího podniku.

Do Holandska se vypraví celkem 16 účastníků. Dva mercedesy týmu GT Russian jsou nasazeny ve třídě smíšených posádek, dva účastníci (HTP a ISR) v Silver Cupu a zbývající tucet se utká v celkovém hodnocení. Zde došlo k několika změnám v sestavách, kdy novým kolegou Frijnse bude Christopher Mies (č. 1), Siedlera nyní doprovodí Jeroen Bleekemolen a audi č. 2 týmu WRT obsadí dvojice Vervisch/Thiim.

Současnou podobu startovní listiny, jenž bude aktualizována naleznete Zde.

Kandidáti na titul v Blancpain Sprint Series.

Během víkendu bude možné vybojovat maximálně 34 bodů – 1 v kvalifikaci, 8 v kvalifikačním závodě a 25 v hlavním klání.

Po vážné havárii v Misanu je se zlomeninou nohy a dvojitou frakturou kyčle ze hry o titul Laurens Vanthoor. Se svým kolegou Robinem Frijnsem (č. 1, WRT, Audi) vedou se 109 body v klasifikaci jezdců v celkovém pořadí. Holanďan však má šanci na zisk bodů s Miesem a nejspíše bude muset nějaké vybojovat. Se 101 body na kontě mu na paty šlapou Buhk s Abrilem (oba č. 84, HTP, Bentley).

Vydařeným víkendem v Misanu si naděje na titul může dělat i dvojice Seefried/Siedler (92 bodů). Jenže Marco Seefried se závodu nezúčastní, takže 17bodové manko může snížit pouze Norbert Siedler (č. 333, Rinaldi, Ferrari).

O titulu mezi stájemi se rozhodlo již v Misanu, když si WRT (153 bodů) zajistilo dostatečný náskok před druhým týmem Brazílie. Ve hře o zbývající dvě místa na pódiu jsou celkem tři stáje: Team Brazil (111 bodů, č. 0 a č. 77, BMW), HTP (109 bodů, č. 84, Bentley) a Rinaldi (95 bodů, č. 333, Ferrari).

Ve slabě obsazené třídě smíšených posádek je již rozhodnuto v obou kategoriích. Vedoucího Karacheva (175 bodů) by jen teoreticky mohl ohrozit Vasilyev (141 bodů), jenž však není v listině uveden. Účast ruské stáje v celém seriálu znamená již titul pro tým GT Russian.

I když účast v Silver Cupu nebyla letos o moc lepší, o titulu mezi jezdci a týmy rozhodnuto není. Díky pravidelné účasti má lepší výchozí pozici se 130 body Jules Szymkowiak a jeho chlebodárce tým HTP (č. 83, Bentley). Z dánské bratrské dvojice Fjordbachů hájících barvy ISR, kteří mají na kontě 114 bodů, má šanci zlepšit své bodové konto společně s českou stájí pouze Anders Fjordbach (č. 74, Audi).

Kandidáti na titul v Blancpain GT Series.

Ve hře je celkem 33 bodů (8 v kvalifikačním a 25 v hlavním závodě), vítězství v kvalifikaci zde započítáno není.

K titulu mezi jezdci má i zde nejlépe nakročeno Robin Frijns (152 bodů, č. 1, WRT, Audi). Laurens Vanthoor se stejným počtem bodů by teoreticky obhájil loňské prvenství, jenže to by si kolega nesměl připsat jediný bod. Nejbližší pronásledovatel Maximilian Buhk má na kontě jen 125 bodů, takže se ztrátou 27 bodů na vedoucího Frijnse může být rozhodnuto již po kvalifikačním závodě.

O další cenné kovy se mohou kromě Buhka (125 bodů, č. 84, HTP, Bentley) ucházet ještě Norbert Siedler (115 bodů, č. 333, Rinaldi, Ferrari), Stéphane Ortelli (114 bodů, č. 3, WRT, Audi) anebo při mimořádných výkonech německo-francouzské dvojice a nezdaru výše umístěných soupeřů také Buhkův kolega Vincent Abril (103 bodů, č. 84, HTP, Bentley).

Pozice belgické stáje WRT v hodnocení je s 225 body neotřesitelná, takže belgická stáj si v tomto seriálu připíše na své konto již druhý titul. O zbývající dvě pódiová umístění se utkají tři velmi vyrovnaní kandidáti: Rinaldi (120 bodů, č. 333, Ferrari), HTP (115 bodů, 4. 84, Bentley) a Team Brazil (112 bodů, č. 0 a č. 77, BMW).

Galerie vozů bojujících o tituly

Úvodní podnik BES v Monze

Foto: Tomáš Krejčík

Zobrazené Audi týmu WRT je po havárii v Misanu v troskách, ale v náhradním voze bude hájit své vedení v obou šampionátech Robin Frijns.

Buhk/Abril během podniku BSS v Portimau

Foto: Olivier Beroud /Vision Sport AG

V bentley týmu HTP má lepší vyhlídky Maximilian Buhk, šance Vincenta Abrila jsou spíše teoretické.

Závod BES v Monze

Foto: Tomáš Krejčík

Ferrari týmu Rinaldi, v němž má šanci Norbert Siedler

Závod BES v Monze

Foto: Tomáš Krejčík

Přestože v brazilském týmu pohlíželi před sezonou na mety nejvyšší, zbývají pro dvojici žlutých bmw jen místa na nižších stupíncích podia.

Informace ke sledování závodů

Přenos kvalifikace a závodů můžete sledovat prostřednictvím stránek pořadatele (Zde). Stanice Eurosport odvysílá kromě záznamu hlavního závodu v úterý půlhodinový sestřih začínající v 23,15.

 Událost  Den  SRO  Eurosport 2  Start
 Kvalifikace  Sobota  10,00 – 11,30  -
-
 Kvalifikační závod  Sobota  14,00 – 15,30  -
14,10
 Hlavní závod  Neděle  12,10 – 14,15  13,00 – 14,15
12,55

Časový údaj v kolonce Start značí výjezd do zahřívacího kola za zpomalovacím vozem. Podle délky okruhu trvá okolo dvou minut, poté je závod zahájen letmým startem po protnutí startovní čáry.

Profil šampionátu

Blancpain Sprint Series (Zde)

Naleznete zde charakteristiku série, její historii, přehled držitelů jezdeckých a týmových titulů anebo informace o pořadatelské organizaci. Seznámíte se s aktuálním kalendářem, výtahem z pravidel, účastníky anebo úspěšnými jezdci působícími v šampionátu.

Komentáře ke článku