Novinky

  • 19.08.2019 Neutral Pilot týmu Renault Nico Hülkenberg se dnes dožívá 32 let

  • 19.08.2019 Neutral Sacha Fenestraz vybojoval na okruhu Motegi titul japonského mistra formule 3

  • 19.08.2019 Neutral Will Power z Teamu Penske v Pocono Raceway letos poprvé vyhrál závod IndyCar

Facebook Instagram

Renault: Nám změna pravidel nepomůže

 Renault: Nám změna pravidel nepomůže

Vepředu budou jiné týmy.

Renault nevěří, že změna pravidel jeho týmu příští rok umožní bojovat o vítězství. Když se udělá velká změna v technických pravidlech a designéři jsou nuceni začínat s čistým listem papíru, zpravidla to pořádně otřese rozložením sil a pro některé týmy začne nová éra. V roce 2009 jsme takto viděli vyskočit Red Bull a Brawn GP, ​​nástupnický tým Hondy. V roce 2014 soupeře zaskočil Mercedes a například Williams se vyhoupl z chvostu rovnou do boje o stupně vítězů. I sportovní štěstěna ale přeje jen připraveným a tým Renaultu ještě připravený není. Má sice rozpočet a výhodu spolupráce návrhářů šasi a pohonné jednotky, ale dát dohromady vítězný tým potrvá nejméně 2 roky.

"Musíme vybudovat tým F1 a vybudování týmu je střednědobý projekt. Při současných smlouvách musíte čekat 18 měsíců, než někoho (od konkurence) dostanete do týmu. To znamená, že ještě dva roky nebudete mít vůz, na kterém by se ten člověk podílel," vysvětluje Frédéric Vasseur, šéf staronového továrního týmu Renaultu.

"Takový je život a taková je nyní naše situace. Jsou tu mnohem větší týmy, které jsou nyní lépe připraveny zareagovat na změny pravidel. Změna by nám pomohla, kdybychom už patřili k nejlepším. Teď si ale nemůžu být jistý, jestli vůbec snížíme odstup od nejlepších."
 
Tým tedy v první řadě čeká modernizace továrny a vítání nových posil.

"Nový tým se musí nejprve poohlédnout po možných posilách a identifikovat místa potřebující investice. Tomuto jsme věnovali první čtyři měsíce a nyní přikročíme k realizaci. Ale je to v pořádku, máme dlouhodobý plán. Určitě to nebude tak, že příští týden uděláme velký krok vpřed."

A tomu bude odpovídat i výběr jezdců pro nejbližší sezóny.

"Pro nás by bylo ideální najít jezdce, který bude šampionem v roce 2020 nebo 2021 a začít s ním spolupracovat. Když se podíváte do minulosti, vidíte, jak některé týmy rostly spolu s jezdci. Red Bull s Vettelem a Renault před lety s Alonsem. Navázání takové spolupráce je součástí našich úkolů pro příští dva roky."

Komentáře ke článku