Novinky

  • 21.09.2020 Good Brit Kenneth McAlpine, účastník sedmi velkých cen, slaví 100. narozeniny

  • 21.09.2020 Neutral Na VC Eifelu na Nürburgringu bude umožněn vstup až 20 000 diváků

  • 20.09.2020 Good Posádka Buemi - Nakadžima - Hartley (Toyota) vyhrála letošních 24 hodin Le Mans

Facebook Instagram

První úspěch jezdce Red Bullu na Red Bull Ringu

První úspěch jezdce Red Bullu na Red Bull Ringu

Verstappen si dojel pro místo na stupních vítězů.

Max Verstappen má za sebou možná málo vzrušující závod, ale s velmi dobrým výsledkem. Jedinou výměnu pneumatik absolvoval po patnácti kolech a pak dalších šestapadesát vydržel na jedné sadě žlutých pneumatik. V závěru závodu odrazil útok Kimiho Räikkönena a v posledním kole ho znenadání nechal předjet Nico Rosberg se zlomeným předním křídlem. 18letý vítěz letošní Velké ceny Španělska se tak vrátil na stupně vítězů, tentokrát na druhý stupínek. Je prvním jezdcem Red Bullu, kterému se to na Red Bull Ringu podařilo, protože množství rovinek od roku 2014 zvětšuje nevýhodu méně výkonných pohonných jednotek od Renaultu.

"Měl jsem skvělý start a dobré první kolo. Okamžitě jsem měl rychlost, takže jsem se hladce propracoval dopředu a jakmile jsem před sebou neměl jiné vozy, mohl jsem si nastavit vlastní tempo. Všechno šlo dobře, ale můj stint na měkkých pneumatikách byl velmi dlouhý, takže posledních 10 kol bylo opravdu těžkých a ve zpětných zrcátkách jsem viděl Kimiho, jak mě rychle dohání. Poté, co se stalo v posledním kole, jsem skončil na druhém místě. Být jako jezdec Red Bullu druhý na Red Bull Ringu je skvělý pocit."

Zpětná zrcátka plná Kimiho Räikkönena Verstappenovi připomněla Barcelonu.

"Jakmile jsem ho spatřil v zrcátkách, vzpomněl jsem si na Barcelonu. Tentokrát se přibližoval rychleji, ale snažil jsem se hlavně neudělat chybu a nakonec se nám ho podařilo udržet za námi."
 
Daniel Ricciardo měl lepší startovní pozici než jeho kolega, ale po startu byl pomalejší a v cíli mu patřilo páté místo.

"Prostě jsme nebyli dost rychlí. Samozřejmě jsem se snažil tlačit na pneumatiky a dostat z nich co nejvíce. Vypadalo to tak, že si dokážeme udržet rychlost, ale pak se ostatní začali zlepšovat a zrychlovat a my jsme byli stále pomalejší. Nyní chci hlavně pochopit, co se stalo. Pokud je to něco, co musím zlepšit, tak to musíme najít."

Komentáře ke článku