Novinky

  • 22.03.2019 Bad Šampionát European Masters F3, který se měl jet v rámci víkendů DTM, byl zrušen

  • 22.03.2019 Neutral Pirelli finišuje s testy 18palcových pneumatik pro F1 v roce 2021

  • 22.03.2019 Neutral V Barceloně dnes probíhají rozhovory o prodloužení kontraktu na pořádání VC F1

Facebook Instagram

Alonso: McLaren nemá být na co pyšný

Alonso: McLaren nemá být na co pyšný

Silverstone opustí bez bodu.

Tým McLaren nedokázal ve své domácí velké ceně získat ani bod a oba jeho jezdci jsou zklamáni umístěním mimo bodovaných pozic. Jenson Button dojel do cíle na dvanáctém a Fernando Alonso až na třináctém místě. Španěl bojoval o poslední bodované pozice, ale nevyhnul se smyku v první zatáčce, klesl až za svého týmového kolegu a vůz nebyl dost rychlý, aby se mohl vrátit zpět.

"Jsme na dvanáctém a třináctém místě, takže si nemyslím, že bychom na sebe měli dnes být velmi hrdí," řekl Alonso. "Můj vůz možná mohl brát bod nebo dva, ale s naším současným výkonem je velmi těžké někoho předjet. V některých místech jsme proto museli být vynalézaví, například v první a druhé zatáčce, tam jsme se dostali mimo trať. Těžký závod. Byli jsme příliš pomalí na to, abychom skončili na bodovaných místech. Když byla trať ještě vlhká, zdálo se mi, že jsme na tom líp, ale když usychala, začali jsme mít problémy. Vpředu přitom byly velmi rychlé vozy jako Williams, Force India, Toro Rosso…"
 
Button se nedokázal vyrovnat s handicapem startu ze sedmnáctého místa.

"Není dobré startovat ze 17. pozice. V naší situaci se potřebujeme kvalifikovat mezi 10 nejlepších a pak se snažit to místo udržet. Nejsme tak rychlí, abychom se na bodovaná místa mohli dostat předjížděním. Tam ještě nejsme," řekl britský závodník.

Buttonovi v takové situaci přišlo zábavné, že ho jeho tým povzbuzoval k pronásledování Sebastiana Vettela, kterému sice bylo k času v cíli přičteno 5 sekund, ale jel v jiné lize.

"Moc se mi líbilo, jak kluci říkali věci jako: "Plný útok! Musíš zůstat méně než pět vteřin za Vettelem! Ale asi zapomněli, že on sedí ve Ferrari! Neměl jsem šanci."

Komentáře ke článku