Novinky

  • 05.06.2020 Bad Šampionát W-Series pro ženy-závodnice byl pro rok 2020 kompletně zrušen

  • 04.06.2020 Neutral Mercedes hodlá příští úterý a středu testovat v Silverstone s vozy z roku 2018

  • 04.06.2020 Neutral Virtuální VC v Baku se v neděli zúčastní osm pilotů F1, premiéru mají Pérez a Gasly

Facebook Instagram

Sainz promluvil fanouškům do duše

Sainz promluvil fanouškům do duše

Bylo to tam opravdu nebezpečné.

Carlos Sainz, syn šampiona závodů rallye, se snaží fanouškům vysvětlit, že včera byly podmínky na Interlagosu opravdu špatné a nebezpečné. Mnohem horší, než se může zdát někomu, kdo sedí doma před televizí.

"Je velmi snadné být doma a říkat: "Ach, to jsou padavky, proč nezávodí, tohle už není F1." Ale v kokpitu je to jiné. Nemůžu uvěřit, jak náročné to bylo a jak nebezpečné," řekl jezdec Toro Rosso. "Když se Kimi přede mnou roztočil, byl jsem jen 10 metrů od toho, abych do něj naboural v 300 kilometrové rychlosti. Z 300 na nulu. Umíte si představit, jaký by to byl náraz. Riziko aquaplaningu bylo opravdu vysoké a vůbec se řediteli závodu nedivím, že byl za těchto podmínek opatrný, protože to byly mimořádně náročné podmínky."

Možná se srdcem až v krku, ale přece dojel do cíle na výborném šestém místě, za což mu na konto přibylo 8 bodů.

"Ze šestého místa mám obrovskou radost. Možná jsem mohl být čtvrtý, ale spíše ne, nemohl. Těch pět extra kol na mokrých pneumatikách, které již byly jako přechodné, nebo spíše jako slicky… Klouzalo se mi, jako kdyby to byly slicky. Ale zůstali jsme na trati a dojeli bez chyb. Nemůžu být šťastnější. Normálně bychom byli dva a půl sekundy za nejlepšími, na vodě jsme byli téměř stejně rychlí, což ukazuje, že máme celkem dobrý vůz."

Komentáře ke článku