Novinky

  • 28.11.2021 Bad Zemřel Frank Williams, zakladatel stejnojmenného týmu F1

  • 25.11.2021 Neutral Před 10 lety se Jan Charouz zúčastnil volného tréninku na VC Brazílie.

  • 24.10.2021 Good Jamie Chadwicková se stala v Austinu podruhé šampionkou W Series.

Facebook Instagram

Mick Schumacher má dveře do Ferrari otevřené

Mick Schumacher má dveře do Ferrari otevřené

"Červený koberec" čeká jen na jeho rozhodnutí.

Michael Schumacher získal v červené kombinéze Ferrari pět ze svých sedmi titulů mistra světa a na mnoho let se stal ikonou nejen tohoto týmu, ale i celé F1. Jeho téměř 18letý syn Mick loni závodil v F4 a příští sezónu bude jezdit v Evropském šampionátu F3 a není divu, že Maranello by ho chtělo do své Ferrari Driver Academy, tedy programu pro mladé talentované jezdce. Šéf tohoto programu by ho bral hned.

"Samozřejmě ho sledujeme. Letos budeme mít možnost být Mickovi velmi blízko, protože v týmu Prema bude jeho týmovým kolegou jezdec FDA, (Guan Ju) Zou. Nevíme, jaké má Mick plány do budoucna, ale pokud by chtěl vstoupit do programu Ferrari Driver Academy , bude ho čekat červený koberec," řekl Massimo Rivola pro Gazzetta dello Sport.

Rivola dodal, že mladý Schumacher ho nezaujal pouze na trati, ale i mimo ní.

"Zdá se, že Mick je velmi zdvořilý a vůbec ne namyšlený, takže gratuluji rodičům, při jeho výchově odvedli skvělou práci. Je velmi mladý a musí zvládat obrovský mediální tlak, ale vědě si skvěle."

Přestože FDA funguje od roku 2009, Ferrari si na místo třetího jezdce nevybralo jednoho z jejích členů. Přednost dostal Antonio Giovinazzi, který byl loni druhý v GP2.

"Je velmi silný," řekl Rivola o Giovinazzim. "Na začátku roku 2016 jsem ho chtěl do Akademie, takže jsem velmi rád, že nyní je z něj třetí jezdec Ferrari. Zaslouží si to. Podle mě je ohromně talentovaný a jeho přístup k práci je působivý. Je pravda, že má 23 let, ale dveře F1 nejsou otevřeny pouze 18letým jezdcům. Každý má svůj vlastní příběh a F1 to musí akceptovat."