Novinky

  • 02.12.2020 Neutral FIA umožní Fernandu Alonsovi účast v testu mladých jezdců

  • 02.12.2020 Good Romain Grosjean byl propuštěn z nemocničního ošetřování

  • 02.12.2020 Neutral Mick Schumacher byl potvrzen jako jezdec týmu Haas pro sezonu 2021

Facebook Instagram

Jenson Button se zúčastní závodu Suzuka 1000 km

Jenson Button se zúčastní závodu Suzuka 1000 km

Opět to zkusí s Hondou.

Fernando Alonso se minulý víkend pokusil vyhrát závod Indianapolis 500 a zradil ho motor Honda, zatímco v Monaku za něj zaskakoval Jenson Button, který se kvůli penalizaci za výměnu částí pohonné jednotky Honda vozil na posledním místě. Alonso se teď vrací ke svým povinnostem jezdce F1 a Jenson Button oznámil, že dá šanci dalšímu motoru Honda. Tento bude umístěn ve voze Honda NSX-GT japonské kategorie Super GT, patřícímu týmu Mugen. Závod se pojede 27. srpna.

"Po prosincové jízdě v NSX Concept-GT během Honda Racing Thanks Day jsem se začal zajímat o závodění v Super GT," řekl mistr světa z roku 2009. "Mluvil jsem o tom s Hondou a souhlasila, že mi umožní závodit v Suzuka 1000 km. Jako jezdec F1 a člen týmu Mugen se budu snažit vyhrát. Velmi se těším, že budu opět závodit před mými japonskými fanoušky."

Během vytrvalostního závodu se Button bude střídat s dvěma kolegy, kterými budou Hideki Mutoh a Dajsuke Nakadžima. Příjmení Nakadžima je nám již dobře známo, Dajsukeho otec Satoru i bratr Kazuki závodili v F1. Britský jezdec se s nimi setká již příští týden, v Suzuce proběhne test pneumatik.

Závod Suzuka 1000 km je součástí šampionátu Super GT, v němž závodí také Heikki Kovalainen a již zmíněný Kazuki Nakadžima. V minulosti ho vyhráli i Roland Ratzenberger a Mark Webber.

Komentáře ke článku