Novinky

  • 19.05.2022 Good Choť Sergia Péreze mu povila třetí dítě, syna Emilia.

  • 13.05.2022 Good Jack Doohan o víkendu otestuje v Kataru vůz stáje Alpine z roku 2021.

  • 13.05.2022 Good Zrušený podnik ve Vancouveru byl v letošním kalendáři formule E nahrazen Marrakéšem.

Facebook Instagram

Verstappen už Vettelovu kritiku nebere vážně

Verstappen už Vettelovu kritiku nebere vážně

Berger vidí podobnost se Sennou.

Stížnosti jezdců F1 na manévry jejich soupeřů nejsou vždy upřímné. Často si v týmové vysílačce stěžují, aby se to dostalo do přímého přenosu, vznikl tlak na ředitele a stevardy závodu a zvýšila se tak šance na trest pro protivníka. A jindy prostě hledají výmluvu. Možná jedním z těchto případů byla i slova Sebastiana Vettela po Velké ceně Velké Británie, v níž se během celého první stintu nedokázal dostat před pomalejšího Maxe Verstappena. Souboj, při kterém museli oba až za obrubníky, přitom patřil k ozdobám závodu."Víme, že jeho souboje jsou (ještě) trochu kostrbaté. Při obraně pozice chce být maximálně tvrdý, ale od jistého bodu byste se již měli držet své linie," řekl o souboji jezdec Ferrari.

Verstappen si ale z Vettelovy kritiky nic nedělá. "Ano, vím o tom, ale neberu to vážně. Hlavně ne po všech těch věcech, co udělal on. Když se podíváte, kolik má trestných bodů... Ten souboj byl dobrý. Tvrdý, ale férový. Možná tam byl malý kontakt, možná ne, ale všechno ostatní bylo v pohodě."

Verstappena ale jistě potěší vyjádření Gerharda Bergera. Bývalý závodník a soupeř Ayrtona Senny mu vysekl pěknou poklonu.

"Za mých časů byl Ayrton Senna jednoznačně nejlepším jezdcem a možná nejlepším jezdcem všech dob," řekl bývalý jezdec Ferrari i McLarenu. "Teď mě ohromuje Max Verstappen a jeho předjíždění, hlavně v prvním kole. Jiní jezdci si pravidelně poškodí přední křídlo, ale Verstappen ne. Je ze stejného těsta jako Senna."