Novinky

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

  • 09.05.2024 Neutral Americký kongres vyšetřuje, proč Liberty odmítla Andrettiho

Facebook Instagram

Potvrzeno: Aston Martin bude titulárním sponzorem Red Bullu

Potvrzeno: Aston Martin bude titulárním sponzorem Red Bullu

K týmu se přestěhuje sto zaměstnanců britské automobilky

Red Bull Racing a Aston Martin potvrdily, co zahraniční média zjistila už před více než týdnem v Singapuru. Konec konců, nešlo o moc dobře střežené tajemství. V padoku se objevil Andy Palmer, jenž před lety zprostředkoval smlouvu, která ze značky Infiniti udělala titulárního sponzora Red Bullu. Když se Infiniti otočilo k Red Bullu zády spolu s Renaultem, týmu to udělalo velkou díru do rozpočtu. Zacelí ji tentýž člověk, který se mezitím stal generálním ředitelem Aston Martinu, britského výrobce sportovních automobilů. Zároveň bylo dohodnuto rozšíření technické spolupráce Aston Martinu a Red Bullu, která započala při navrhování Valkyrie, hypersportu s výkonem tisíc koňských sil a podvozkem i aerodynamikou navrženými Adrianem Neweym.

"Naše inovativní partnerství s Aston Martinem bylo od prvního dne průkopnickým projektem. Poté, co jsme v roce 2016 společně dali vzniknout pozoruhodně úspěšnému vozu Aston Martin Valkyrie, jsme letos prohloubili spolupráci a s radostí oznamujeme, že partnerství opět rozšíříme. V roce 2018 bude tým závodit pod jménem Aston Martin Red Bull Racing," oznámil Christian Horner, šéf týmu patřícího výrobci energetických nápojů. "Kromě toho bude více než sto zaměstnanců Aston Martinu pracovat v novém Advanced Performance Centre v areálu naší továrny v Milton Keynesu, což nám umožní úzkou spolupráci na výjimečných, stejně inovativních nových projektech."

Jelikož je Aston Martin automobilka a Red Bull v F1 nemá motorového partnera, nabízí se spojení i v této oblasti. Jenže na zahájení vývoje pohonné jednotky současného typu je již pozdě, neboť by se používala pouze do roku 2020. Palmer řekl, že Aston Martin bude uvažovat o vývoji motoru příští generace, jenže by musel být podstatně jednodušší než stávající a na jeho vývoj by musel být zaveden rozpočtový strop nebo jiné omezení nákladů. Jinak takto malý výrobce automobilů nemůže soupeřit s giganty jako Mercedes nebo Renault.