Novinky

  • 17.07.2018 Neutral Antonio Giovinazzi pojede místo Ericssona za Sauber 1. trénink na VC Německa

  • 17.07.2018 Bad Před třemi lety zemřel na následky těžkého zranění Jules Bianchi

  • 16.07.2018 Neutral Audi Sport Abt Schaeffler vyhrál klasifikaci týmů ve 4. ročníku šampionátu formule E

Facebook Instagram

Renault získal pouhý bod

Renault získal pouhý bod

Jezdci byli nespokojeni s vozem

Přes dobré startovní pozice získal Renault v Interlagosu pouhý jeden bod za desáté místo Nika Hülkenberga. Jeho kolega Carlos Sainz dojel o šest a půl sekundy za ním na první nebodované pozici. Po dobré kvalifikaci oba závodníci věřili v lepší výsledek a tak v cíli ani jeden z nich nebyl zcela spokojen.

Je dobré, že jsem od závodu ve Spa konečně dosáhl na body, i když jsem získal jen jeden. Po startu jsem se propadl a s Hamiltonem a Ricciardem v zádech bylo těžké vylepšit si pozici. Ne jednu stranu je dobré, že dnes obě auta dokončila závod, na druhou stranu jsme v závodním tempu nebyli dostatečně rychlí. Dával jsem do toho všechno a je škoda, že jsem nemohl získat víc. Teď už se soustředím na poslední závod sezony,“ řekl Hülkenberg, jehož tým stále bojuje s Toro Rosso a Haasem o šesté místo v Poháru konstruktérů.

Měl jsem dobrý start, ale bohužel pak do mě Felipe (Massa) lehce najel a trochu mi poškodil auto.“ Stejně jako týmový parťák si i Sainz stěžoval na špatnou závodní rychlost svého vozu: „ V autě jsem se dnes cítil dobře, bohužel nebylo dostatečně rychlé. Odjel jsem tu slušných 71 kol a i mechanikům se povedla velmi dobrá zastávka, bohužel na body to nestačilo. Zbývá poslední závod v Abú Zabí a já doufám, že tam už body získám, když se mi to nepovedlo tady.