Mercedes rozdrtil soupeře

VC Abú Zabí - 3. trénink

Třetí trénink se odjel za denního světla a příjemné teploty 26°C. Mercedes nedal soupeřům ani nejmenší šanci. Lewis Hamilton vyhrál s náskokem více jak čtvrt sekundy před Valtterim Bottasem a více jak půl sekundy před třetím Kimim Räikkönenem.

Jelikož se jednalo o poslední možnost vyzkoušet si vůz před kvalifikací, většina jezdců se soustředila ne jízdy s nejměkčími fialovými pneumatikami. První měřený čas zaznamenal po pěti minutách Stoffel Vandoorne (1:41,103), ostatní absolvovali pouze instalační kola. Téměř celé startovní pole poté zůstalo ve svých garážích, a proto další měřené kolo zajel až Räikkönen po téměř čtvrthodině od rozsvícení zeleného světla. Čas 1:38,999 mu s přehledem stačil na získání průběžného prvního místa. Za ním se seřadili Sebastian Vettel a Bottas. Všechny ale překonal Hamilton (1:38,702). Svůj čas poté dokázal stlačit až na hodnotu 1:38,159, zatímco na druhé místo se posunul jeho týmový kolega Bottas.

V polovině tréninku byl na trati vyhlášen virtuální safety car. Důvodem však nebyly nehoda či technický problém některého z jezdců, ale slunečník, který odletěl traťovým maršálům až na trať! Ti jej ale rychle odklidili a mohlo se dále pokračovat bez omezení.

Třiadvacet minut před koncem se mezi jezdce Mercedesu vklínil Vettel, když svým časem zaostal za vedoucím Hamiltonem o 133 tisícin sekundy. Jeho finský kolega dokázal zajet ještě rychlejší kolo a stal se novým vedoucím jezdcem, když překonal Hamiltona o pouhé dvě tisíciny sekundy. Vettel sice dokázal ještě zlepšit svůj čas, místo v průběžném pořadí však nikoli.

Zlepšit se však dokázal i Hamilton, a to výrazně. Zajel čas 1:37,627 a překonal Icemana o více než půl sekundy. Toho zdolal posléze i druhý Fin Bottas, ale na Hamiltona nestačil. Na překvapivé páté místo se dokázal probojovat Fernando Alonso. Byl sice následně ještě odsunut oběma red bully, ale i sedmé místo bylo pro něj i McLaren úspěchem, zvlášť když hned za ním skončil Vandoorne.