Novinky

  • 19.06.2018 Neutral Od roku 2019 bude Red Bull používat motory Honda

  • 17.06.2018 Good Vítězi závodu 24 hodin Le Mans 2018 se stali Alonso, Buemi a Nakadžima (Toyota)

  • 17.06.2018 Neutral Svítání v Le Mans vítá na vedoucí pozici toyotu Kobajašiho,Conwaye a Lópeze

Facebook Instagram
reklama
reklama

Dojede na stupně vítězů?

Dojede na stupně vítězů?

První fotografie Renaultu R.S.18

Také Renault R.S.18 už není tajemstvím. Tým ho dnes představil v Enstone v poněkud agresivnějším lakování, než tomu bylo u jeho loňského předchůdce.

Vůz vznikl pod taktovkou nového vedoucího aerodynamického oddělení Peteho Machina, který přišel od Red Bullu. Práce na podvozku vedl Nick Chester, jehož však k 1. dubnu vystřídá Polák Marcin Budkowski. Kolem příchodu tohoto bývalého technického specialisty FIA vypukl před rokem skandál, protože konkurence poukazovala na to, že z titulu své funkce znal i její technologická tajemství. „Je tím správným člověkem, pokud chceme ve F1 udělat další krok vpřed,“ trvá nicméně na svém šéf stáje Cyril Abiteboul.

Tovární ekipa francouzské automobilky se nachází právě v poločase pětileté periody, na jejímž konci v roce 2020 by měl přijít útok na titul. Letos se předpokládá, že by mohla začít pomýšlet na pódiová umístění, byť Abiteboul to považuje za nereálné očekávání. I proto, že od mateřského koncernu nedostane víc peněz. „Náš rozpočet zůstane stejný. Je ovšem jistý a to nám dává volnost,“ konstatuje. Je nicméně pravdou, že uváděných 172 milionů eur je hluboko pod úrovní budgetů „velké trojky“.

 Do vozu budou usedat Nico Hülkenberg (vlevo) a Carlos Sainz

 

reklama
reklama

Komentáře ke článku