Novinky

  • 19.04.2019 Neutral Testovací jezdec Haasu Pietro Fittipaldi se letos zúčastní šampionátu DTM

  • 18.04.2019 Neutral Jochen Rindt, jediný mistr světa F1 in memoriam, by se dnes dožil 79 let

  • 17.04.2019 Good Vítěz šesti velkých cen F1 Riccardo Patrese dnes slaví 65. narozeniny

Facebook Instagram

FIA se pevných restartů nebojí

FIA se pevných restartů nebojí

Budou pouze po červené vlajce

Trénování restartů na již studených a značně opotřebovaných pneumatikách během zimních testů na okruhu Catalunya nebylo správně pochopeno. Mezinárodní automobilová federace ani FOM nehodlají opět navrhnout pevné restarty po jízdě za safety carem, pouze daly jezdcům možnost připravit se na pevné restarty po přerušení závodu červenou vlajkou.

Někteří jezdci byli po nácviku restartů zděšeni tím, jak je vozy vůbec neposlouchaly a jak snadno by mohlo při takových restartech docházet k hromadným haváriím. Nejostřeji se snad vyjádřil Romain Grosjean.

"Mám obavy o bezpečnost," řekl jezdec Haasu. "Myslím, že z toho může být pořádný masakr. O kontrolu nad vozem přijdete klidně i bez toho, abyste otočili volantem, ještě na rovince. Popravdě, nebyla to vůbec zábava."

Ředitel závodů F1 ale prý není znepokojen. Důležité je, že pravidla týmům během přerušení závodu červenou vlajkou umožňují vyměnit vozům pneumatiky. S novými pneumatikami právě vybranými ze zahřívacích deček by restart neměl být v podstatě v ničem odlišný od běžného startu závodu.

"Ani jeden z jezdců mi o tom neřekl," řekl Charlie Whiting o obavách z "masakru". "Takové vyjádření nechápu, protože když je červená vlajka, všichni dostávají nové pneumatiky. Takže mi to nedělá starosti. V Barceloně byla celkově nízká přilnavost a jezdci si nevzali nové pneumatiky, jelikož to byla rychlá procedura. Proto nevidím dobrý důvod dělat si starosti."

Komentáře ke článku